Wlamali mi sie;/ - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
takich zulków to za autem na drugi koniec polski na policje zaciagnąc. u mnie tego narazie nie ma i oby tak jak najdłużej
  
 
Żule mają listy zamówionych samochodów i nadają złodzieją jak pojawi się odpowiednie auto. Znajomy jest szefem pawilonu handlowego w centrum Warszawy, zna okolicznych żuli "pilnujących" samochody, zdażało sie że przychodzili go zapytać czy dane auto jest kogoś znajomego, czy można je "nadać".
  
 

oooo kurde A policja łapie za przejście na czerwonym świetle...
Nie będę tego komentował.... ręce opadają

Pzdr
  
 
dramat... jak sobie pomysle ze 16-letni samochod musi stac w naszym kraju na parkingu strzezonym zeby byl w miare bezpieczny to szlag mnie trafia. na zachodzie nikt za darmo by takiego pewnie nie chcial
  
 
Qbaa
Stare nie stare, pilnować trzeba, a złodzieje wiedzą, że ludzie często nie wykupują AC na starsze wózki i potem ... czytaj dalej.

Mojemu znajomemu kilka lat wstecz rąbnęli taką starą kilkunastoletnią Carinę. Woził na szybie kartkę, że sprzedaje, oczywiście z ceną i numerem telefonu. Na drugi dzień po kradzieży złodziej zadzonił do niego, pod ten numer z kartki i powiedział, że teraz on sprzedaje i zarządał 30% ceny auta za oddanie "zguby".

Na szczęście znajomy biegał, przez kilka dni, razem z synami po okolicznych osiedlach i znaleźli auto stojące na parkingu pod jakimś blokiem, miało tylko wybitą boczną szybę. A ile razy się nie odnajdzie?
  
 
To ja zakładam monitoring GPS
Od roku nie mam AC...

Pozdrawiam
  
 
mnie spotkało te samo nieszczescie najpierw porysowali mi lakier a potem włama oczywiscie poszły głosniki itp....
Czesc takich akcji sponsoruja własciciele prywatnych parkingów strzeżonych, celem poprawienia finansów na swoim parkingu. STANDART w naszym kraju... A o policji to nie wspomne są bo sa.
  
 
Gdzie to było?
Głośniki tylne razem z półką?

Pozdrawiam
  
 
ja na szczescie nie slyszalem o zadnych wlamaniach do parkingow strzezonych na moim osiedlu. na ulicy natomiast popularne sa kradzieze moze nie calych samochodow ale np reflektory, lusterka czy kola gina czesto. parking strzezony najblizej mnie liczy sobie jak za zboze 200 PLN/miesiecznie
  
 
Cytat:
2005-06-10 20:33:49, MisiekII pisze:
Gdzie to było? Głośniki tylne razem z półką? Pozdrawiam



na szafera wogole cale zawadzkiego to złodzieje
  
 
Qbaa, strasznie współczuję. $#%#$#^ do gazu i już. My sobie żyły wypruwamy, żeby było na życie i na samochód (kolejność różna ) a taki ciul idzie na gotowe...

A u mnie radio jest na stałe, zaczynam się martwić, w końcu też czasami tam parkuję... a ciulom z reguły daję...

Radio mam marne i stare... może nie wezmą
  
 
Ja miałem kiedyś moze z 5 włamań - głównym celem ataku był sprzęt grający.
Jedyna rada na włamania to nie mieć drogiego sprzętu w samochodzie. Wbrew pozorom nie jest to takie trudne i uciążliwe. Ja na przykład mam dość wiekowego Pioneera ze zmieniarką . Jak wyjme panel to zostaje sam tył warty może 40 zeta na allegro. Złodziej może za niego dostać najwyżej dyche więc mu się naprawde nie opłaca.
Poza tym stary sprzęt car audio ma zwykle lepsze parametry niż nowe z bajerami, więc nasze wrażenia akustyczne wcale nie zostaną zubożone, natomiast możemy się nie obawiać że zastaniemy samochód zdemolowany.
Z doświadczenia wiem iż nówka sprzęt jest nasz góra pół roku))) Drugi sposób to własny garaż i parkingi strzeżone z prawdziwego zdarzenia.
  
 
Ja z tego samego powodu mam kaseciaka...
Chociaz jakby nie patrzeć jest to najbardziej skomplikowana elektronika w moim samochodzie

Pozdrawiam
  
 
A co powiecie na to że u mnie na wyposażeniu standardowym jest nawigacja satelitarna DVD z ekranem 6,5". Z takim wyposażeniem kupiłem Toyotę. I co ja mam zrobić aby tego nie ukradli? Z tego co wiem nie ma możliwości aby za każdym razem jak wychodzę z samochodu wyciągać to. Macie jakieś rady na to?

Z góry dziękuję za info.

Pozdrawiam
  
 
A nie mozna tego jakoś zakryć?? No wiesz tak jak np. radio. Kupujesz taką plastykową osłonkę, która tylko zakrywa. Pewnie nic to nie daje ale moe złodziej nie zauważy??
  
 


To jest taki model, nie wiem czy coś to da taka przykrywka na radio. Z drugiej strony jest to zrobione dla Toyoty i w innym modelu niż Toyota Corolla Verso nie będzie działać.

Może jakieś inne porady?

Z góry dziękuję za info.

Pozdrawiam
  
 
Znam tylko sposob na ekrany w zaglowkach ,zaklada sie poprostu na nie pokrowce. Sorry za OT i tak nic nie pomoglem
  
 


Jak dla mnie jedyne rozwiazanie to pozbycie sie całej konsoli środkowej na rzecz takiej bez bajerów - w Polsce chyba nie ma takiego wyposażenia std więc pole do popisu jest..

Od biedy wymontować, dorobić zaślepkę i cieszyć się (bez GPS, DVD) w jakim to pięknym kraju żyjemy(żyjesz)...

No i jeszcze jedno.. można się ubezpieczyć od włamania tak, aby od razu wstawiali szybe (zakład w Twoim mieście) .. kwestia przygotowania się na płacenie pełnej kwoty ubezpieczenia co rok....


Ech............
  
 
W Polsce jest taki sprzęt jak poprosisz w Toyocie. Na www.toyota.pl jest opis tego.

Ja chciałem kupić Toyotę Corollę Verso w wersji SOL a w salonie zaproponowali mi za tę samą cenę pełne wyposażenie samochodu no i mam.

Samochód jest ubezpieczony od kradzieży i wybicia szyb.

Moje pytanie było, co można by zrobić z tym aby to trochę inaczej zabezpieczyć. Tłumaczę sobie że jest to sprzęt od Toyoty i trudno będzie go uruchomić w innej konfiguracji, w innym samochodzie.
  
 
Wiesz, wydaje mi się, że nic nie można zrobić :/ Przed kradzieżą całego auta staramy się zabezpieczyć na różne sposoby ale w tym wypadku czuję się bezsilna. Sa jeszcze folie antywłamaniowe (przeźroczyste) na szyby ale z tego co wiem to chyba nie mają atestów bo w czasie wypadku moga być spore kłopoty z udzieleniem ci pomocy. A Toyota nie oferuje jakieś klapki która przykrywałaby tę konsolę