S-Type Sport - sportowa wersja znanego już modelu

S-Type Sport - sportowa wersja znanego już modelu13.02.2001
Model S-Type Sport, skierowany głównie jest do młodszych nabywców poszukujących wyróżniającego się z tłumu, niezwykle dynamicznego pojazdu ...

S-Type Sport - sportowa wersja znanego już modelu 1 Zaprezentowany w 1999 roku Jaguar S-Type zyska wkrótce nową, sportową odmianę.

Model S-Type Sport, skierowany głównie jest do młodszych nabywców poszukujących wyróżniającego się z tłumu, niezwykle dynamicznego pojazdu. Potrzebom tej grupy nabywców mają odpowiadać głównie bardziej sportowy, agresywny i profesjonalny wygląd auta zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz.

Podstawowym wyróżnikiem nowej wersji Jaguara jest karoseria w jednolitym kolorze, w której zrezygnowano z chromowanych wykończeń. Paleta barw obejmuje następujące odcienie: czerwień Carnival, zieleń Emerald, niebieski Pacific, czerń Anthracite i srebrny Platinum. Całość uzupełniają bardzo atrakcyjne 18-calowe koła z lekkich stopów z ogumieniem Pirelli 245/40 R 18.

S-Type Sport - sportowa wersja znanego już modelu 2 Wnętrze samochodu utrzymane jest w ciemnych kolorach, co idealnie podkreśla jego dynamiczny charakter. Dotyczy to zarówno dywaników jak i obić drzwi oraz sportowych, skórzanych foteli. Luksusowego wyglądu dodają drewniane aplikacje z bejcowanego na szaro klonu.

Nabywca S-Type Sport ma do dyspozycji dwa silniki: 3-litrowy V6 z 24 zaworami i mocy 175 kW (238 KM) oraz 32-zaworowy, 4-litrowy V8 o mocy 203 kW (276 KM).

Za bezpieczną, stabilną jazdę troszczy system kontroli trakcji CATS.