MotoNews.pl

Nowy Jaguar F-Pace w Polsce

10 maja 2016

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Jaguar-F-Pace 6

F-PACE to pierwszy crossover Jaguara i zarazem najbardziej praktyczny sportowy samochód marki. Zainspirowany modelem F-TYPE, łączy przyjemność prowadzenia z uniwersalnym charakterem. Zaawansowany technologicznie w każdym calu F-PACE gwarantuje bezpieczeństwo, innowacyjny system multimedialny i świetne właściwości drogowe.

Jego emanujący mocą˛ wygląd zwiastuje potencjał gamy silnikowej, na czele której stoi doładowana jednostka V6 o mocy 380KM. Gama obejmuje również· benzynowy silnik o mocy 340KM oraz dynamicznego Diesla 3.0D V6 o mocy 300KM. Maksymalna˛ wydajność zapewnia natomiast czterocylindrowy Diesel 2.0 Ingenium mocy 180KM. F-PACE na nowo odkrywa energię, siłę˛ i czystość formy modelu F-TYPE.

Jaguar F-Pace zwyciężył w plebiscycie „Samochód Roku 2016” polskiej edycji miesięcznika Playboy. Jury w składzie: Włodzimierz Zientarski, Krzysztof Hołowczyc, Andrzej Borowczyk, Andrzej Koper oraz Rafał Jemielita uzasadniło swój wybór następującymi słowami: Jaguar F-Pace to model szczególny – pierwszy w historii samochód tej firmy z nadwoziem typu SUV. Trzeba było połączyć ze sobą wiele różnych światów, żeby zbudować samochód szybki na asfalcie i dzielny na zakrętach, a przy tym wysoko zawieszony, z napędem na wszystkie koła i zdolny do pokonywania szlaków z daleka od bitych dróg.

F-Pace został zaprezentowany polskiej publiczności 31 marca 2016r na targach motoryzacyjnych Motorshow w Poznaniu. Polacy mogą teraz nabyć nowy model już za cenę 199,900 zł brutto za wersję z ekonomicznym silnikiem 2,0 Diesel Ingenium o mocy 180KM. Dostępna jest również limitowana wersja „First Edition” z mocnym silnikiem V6 o mocy 300KM (Diesel) lub 380KM (benzyna Supercharged). Wszystkie ceny zawierają 5-letnią gwarancję i 3-letni pakiet serwisowy bez limitu kilometrów.

Zdjęcia: Jaguar