Jaguar F-Pace Electric Hybrid z zasięgiem większym o 20%

Jaguar F-Pace Electric Hybrid z zasięgiem większym o 20%22.12.2022
Jaguar F-Pace jest teraz bardziej atrakcyjny dzięki bogatszym specyfikacjom, uproszczonej linii oraz większemu zasięgowi hybrydy elektrycznej typu plug-in P400e.

W roku modelowym 2024, Jaguar F-Pace P400e nadal przewodzi wyborowi zelektryfikowanych układów napędowych F-PACE, a teraz posiada większy pakiet baterii litowo-jonowych, składający się z dziewięciu modułów w miejsce ośmiu, podnosząc pojemność magazynowania energii do 19,2 kWh. Zwiększa to zasięg przy zasilaniu wyłącznie energią elektryczną z 53 km do maksymalnie 65 km, co stanowi wzrost o ponad 20 procent.

Jaguar F-Pace P400e 2024

Ulepszenie zmniejsza również emisję CO2 i zużycie paliwa, które wynoszą teraz od zaledwie 37g/km i do 1,6 litra/100 km (WLTP TEL). Łączna moc układu napędowego P400e wynosząca 404 KM i moment obrotowy 640 Nm umożliwia przyspieszenie od 0 do 100 km w zaledwie 5,3 sekundy.

Jaguar F-Pace P400e

To połączenie zwiększonej wydajności i wyjątkowych osiągów jest teraz dostępne na większej liczbie rynków niż dotychczas, w tym w Japonii i Singapurze. P400e stanowi już więcej niż jedną na dziesięć sprzedaż F-Pace na świecie, a w krajach takich jak Holandia, gdzie pojazdy zelektryfikowane są najbardziej popularne, udział ten ma sięgnąć nawet 98 procent.

Wszyscy klienci F-Pace na całym świecie korzystają z uproszczonej, bardziej skoncentrowanej gamy modelowej. Nie są już oferowane pojazdy nie należące do segmentu R-Dynamic, co usprawnia ofertę dla klientów, a jednocześnie zapewnia rozszerzoną specyfikację.

Philip Koehn, Dyrektor Zarządzający, Jaguar, powiedział:

"W miarę postępów w procesie przekształcania Jaguara na całkowicie elektryczną markę luksusową do 2025 roku, troszczymy się o nasze istniejące produkty, oferując bogatsze i bardziej pożądane specyfikacje. Pierwszym modelem, który otrzymał tę zmianę, był F-Type, gdy zmierzamy do 2023 roku i świętujemy 75 lat sportowych samochodów Jaguara. Teraz przechodzimy do F-Pace, SUV-a, który oferuje niezrównaną równowagę między jazdą, prowadzeniem, wyrafinowaniem i luksusem."
Jaguar F-Pace P400e

"Zwiększając zasięg hybrydy plug-in P400e o ponad 20 procent, sprawiamy, że staje się ona jeszcze bardziej atrakcyjnym połączeniem wydajności, efektywności i możliwości jazdy z zerową emisją spalin, a to jest coś, z czego jesteśmy bardzo dumni".

Modele R-Dynamic S, SE i HSE są wyposażone odpowiednio w 19-, 20- i 21-calowe felgi, natomiast 400 SPORT ma teraz 22-calowe kute felgi - Style 1020 w kolorze Gloss Silver. Nakładki środkowe we wszystkich modelach są teraz czarno-srebrne, zamiast dotychczasowych czerwono-srebrnych.

Pewna, dynamiczna prezencja F-Pace"a jest jeszcze bardziej podkreślona dzięki pakietowi Black, obecnie standardowemu we wszystkich modelach od R-Dynamic SE do SVR, który obejmuje nakładki na lusterka drzwiowe, a także kratę, obwódkę kraty, obwódki okien, wloty błotników, tylny fartuch i tylne plakietki w wykończeniu Gloss Black. Kolejną subtelną zmianą jest plakietka na kratce R-Dynamic, która zamiast czerwonej i zielonej ma współczesny czarno-szary kolor.

Jaguar F-Pace P400e

W luksusowym, przestronnym wnętrzu znajduje się więcej technologii niż dotychczas. Model R-Dynamic S zyskał nowy cyfrowy wyświetlacz kierowcy TFT, oferujący konfigurację dwóch przycisków z możliwością wyboru mediów lub nawigacji w panelu środkowym, natomiast bezprzewodowe ładowanie urządzeń jest standardem w modelu R-Dynamic SE.

Każdy model w gamie F-Pace posiada szybki, intuicyjny system infotainment Pivi Pro, oferujący bezproblemową łączność poprzez bezprzewodowe Apple CarPlay, bezprzewodowe Android Auto, zintegrowane sterowanie głosowe Alexa oraz nawigację what3words. Pivi Pro - wraz z innymi systemami w całym pojeździe jest zawsze aktualny dzięki aktualizacjom software-over-the-air.

Wersje Jaguara F-Pace z roku modelowego 2024:

 • R-Dynamic S,
 • R-Dynamic SE,
 • R-Dynamic HSE,
 • 400 SPORT
 • SVR

Jaguar F-Pace SVR to szczytowy SUV Jaguara pod względem wydajności. Napędzany wyłącznie przez 5,0-litrowy doładowany silnik benzynowy V8 Jaguara o mocy 550 KM, jest w stanie przyspieszyć od 0 do 100 km/h w 4 sekundy i może osiągnąć prędkość maksymalną 286 km/h.

Jaguar F-Pace P400e

Gama układów napędowych Jaguara F-Pace 2024

 • czterocylindrowy benzynowy PHEV o mocy 404 KM,
 • czterocylindrowy benzynowy o mocy 250 KM,
 • czterocylindrowe diesle MHEV o mocy 163 KM i 204 KM,
 • sześciocylindrowy diesel MHEV o mocy 300 KM,
 • sześciocylindrowy benzynowy MHEV o mocy 400 KM
 • benzynowy V8 o mocy 550 KM

Wszystkie są produkowane w Centrum Produkcji Silników Jaguar Land Rover w Wolverhampton w Wielkiej Brytanii.

Wszystkie modele Jaguara F-Pace wyposażone są w inteligentny napęd na wszystkie koła i ośmiobiegowe automatyczne skrzynie biegów, a oprócz luksusu i wyrafinowania każdy z nich zapewnia idealną równowagę między osiągami, zwinnością i reakcją, której kierowcy oczekują od Jaguara.

Źródło: Jaguar