Pierwsze zdjęcia nowej przekładni JaguarDrive

Pierwsze zdjęcia nowej przekładni JaguarDrive02.06.2007
Prezentujemy Państwu zdjęcia wykonane kilka dni temu podczas jazd testowych Jaguarem XKR z rewolucyjnym systemem obsługi JaguarDrive. To także nowy typ przekładni pozbawionej lewarka zmiany biegów ...

Prezentujemy Państwu zdjęcia wykonane kilka dni temu podczas jazd testowych Jaguarem XKR z rewolucyjnym systemem obsługi JaguarDrive. To także nowy typ przekładni pozbawionej lewarka zmiany biegów.

Po raz pierwszy nowy interfejs pojawił się w koncepcyjnym Jaguarze C-XF będącym zapowiedzią następcy modelu S-Type. Według zapowiedzi Jaguara nowy system sterowania twardością zawieszenia i skrzynią biegów JaguarDrive miał znaleźć się tylko modelu XF, którego premiera nastąpi na wrześniowym IAA we Frankfurcie. Jednak zdjęcia wykonane kilka dni temu w Austrii wskazują, że również pozostałe modele brytyjskiej marki otrzymają to rewolucyjne rozwiązanie. Widać na nich odsłoniętą konsolę środkową, gdzie zgrupowano czerwony włącznik start/stop, cztery okrągłe przyciski służące do zmiany zastawów zawieszenia, aktywacji „launch control” i kontroli trakcji DSC. Poniżej duże pokrętło za pomocą którego wybieramy poszczególne tryby pracy skrzyni biegów. Jest jeszcze manetka służąca do zaciągania elektrohydraulicznego hamulca ręcznego.

Sądząc po zaawansowaniu konstrukcji i wyglądu zewnętrznego systemu JaguarDrive, jest to jego ostateczna forma która znajdzie się na wyposażeniu serii XF, XK i XJ. Premiera modeli wyposażonych w nowy interfejs nastąpi najprawdopodobniej we wrześniu podczas IAA.

Tutaj zobaczą Państwo zdjęcia szpiegowskie nowej przekładni JaguarDrive

Źródło: WCF, Informacja Moto Target