Polska premiera X-Type na Poznań Motor Show 2001

Polska premiera X-Type na Poznań Motor Show 200123.04.2001
Polska premiera najnowszego modelu X-TYPE firmy Jaguar Cars odbędzie się podczas majowych międzynarodowych targów motoryzacyjnych w Poznaniu ...

Polska premiera X-Type na Poznań Motor Show 2001 1 Polska premiera najnowszego modelu X-TYPE firmy Jaguar Cars odbędzie się podczas majowych międzynarodowych targów motoryzacyjnych w Poznaniu.

Światowy debiut auta miał miejsce w Genewie, w marcu br. Od tego momentu X-TYPE cieszy się olbrzymim powodzeniem wśród miłośników Jaguarów. Na wielu rynkach zamówienia na ten model wyprzedzają już możliwości sprzedaży poszczególnych importerów. Okres oczekiwania na zamówione auto sięga kilku miesięcy.

Również w Polsce zamówiono już pierwsze egzemplarze X-TYPE'a, wyłącznie na podstawie opisu katalogowego, z terminem odbioru w połowie roku.

Polska premiera X-Type na Poznań Motor Show 2001 2 Najtańsza wersja "Entry" z silnikiem 2,5 litra kosztuje na polskim rynku około 149 tys. zł. W standardowym wyposażeniu X-TYPE'a znajduje się m.in.: napęd na wszystkie koła, ręczna skrzynia biegów, poduszki powietrzne - przednie dla kierowcy i pasażera, dwie poduszki boczne, kurtyny powietrzne (przód i tył), system elektronicznych czujników ultradźwiękowych monitorujący działanie poduszek powietrznych, ABS, aktywne wspomaganie kierownicy, klimatyzacja, ogrzewane lusterka zewnętrzne, reflektory przeciwmgielne.

Najdroższa wersja "High" z silnikiem 3,0-litrowym kosztuje około 180 tys. zł.