Jaguar na gwarancji

Jaguar na gwarancji22.07.2001
Jaguar X-Type objęty jest programem Jaguar Assistance, ważnym w całej Europie kontynentalnej oraz Wielkiej Brytanii. W jego ramach osoba upoważniona może liczyć m.in. na ...

Jaguar na gwarancji 1 Najnowszy Jaguar X-Type w ciągu kilku miesięcy od swej premiery podbił światowy rynek motoryzacyjny. Także w Polsce ten najmniejszy model znalazł już pierwszych nabywców.

Podobnie jak pozostałe Jaguary, X-Type ma ogólną gwarancją trzyletnią (lub do przebiegu 100 tys. km), trzyletnią gwarancją lakierniczą oraz sześcioletnią gwarancją antykorozyjną. Pierwszy przegląd eksploatacyjny następuje po 16 tys. km i kosztuje niecałe 1.100 zł. Następne odbywają się co kolejne 16 tys. km. – koszt największego przeglądu, po 112 tys. km, wynosi 1.554 zł. Niewiele więcej płacą za przeglądy eksploatacyjne właściciele pozostałych modeli (S-Type, serii XJ oraz XK).

Jaguar X-Type objęty jest programem Jaguar Assistance, ważnym w całej Europie kontynentalnej oraz Wielkiej Brytanii. W jego ramach osoba upoważniona może liczyć m.in. na pomoc na miejscu zdarzenia lub transport (w przypadku unieruchomienia pojazdu Jaguar Assistance zorganizuje i pokryje koszty uruchomienia samochodu na miejscu zdarzenia lub jego transportu do najbliższego autoryzowanego serwisu Jaguara), sprowadzenie samochodu, transport osób i zakwaterowanie w hotelu, udostępnienie samochodu zastępczego. Podobne usługi świadczone są w przypadku awarii poza granicami kraju.