Jaguar prezentuje nową generację modelu X-Type

Jaguar prezentuje nową generację modelu X-Type12.10.2007
Jaguar X-Type w przyszłym roku otrzyma nowy wygląd, a także kilka nowych elementów wewnątrz i na zewnątrz oraz nową, automatyczną skrzynię biegów współpracującą z 2,2-litrowym dieslem. Dzięki istotnym modernizacjom, ...

do których zalicza się m.in. zastosowanie niemal 500 nowych komponentów, nowa generacja X-Type nie tylko zachowuje oryginalne zalety, ale ma i kilka nowych.

Jaguar prezentuje nową generację modelu X-Type 1 "Nowy X-Type oznacza dostępność, wszechstronność, luksus i szeroki wybór – wszystkimi tymi cechami charakteryzuje się oferta Jaguara" - powiedział CJ O'Donnell, globalny dyrektor marketingu Jaguar Cars. "Pakiet poprawek – a szczególnie zastosowanie automatycznej skrzyni biegów w zestawieniu z 2,2-litrowym dieslem – daje naszym dilerom możliwość dotarcia do nowych klientów oraz utrzymanie zainteresowania wśród już istniejących użytkowników Jaguarów."

Stylistyka nadwozia nowego X-type’a została wyraźnie odświeżona, zmiany jasno nawiązują do nowego designu, jaki Jaguar opracował dla swoich limuzyn. We wnętrzu modyfikacje są bardzo subtelne, można wybierać z szerszego wachlarza wykończeń i dodatkowego sprzętu.

Jaguar prezentuje nową generację modelu X-Type 2 Po raz pierwszy w tej serii, w nowym X-type zaoferowano połączenie napędu diesla z automatyczną skrzynią biegów – 2,2-litrowy silnik współdziała z sześciobiegową skrzynią automatyczną oraz trybem sekwencyjnym Jaguar Sequential Shift, wyposażonym w elektroniczny układ sterujący OTC (one-touch-control).

Automatyczny diesel zastosowany w nowym modelu łączy zoptymalizowane osiągi z ekonomicznością w zużyciu paliwa.

Nowy X-Type będzie oferowany jako limuzyna i kombi. W salonach w Wielkiej Brytanii pojawi się w marcu przyszłego roku, a na pozostałych rynkach europejskich już od kwietnia 2008.

Źródło: fot. Jaguar Cars