Jaguar XKR-S w Genewie

Jaguar XKR-S w Genewie11.03.2008
Jaguar zaprezentował w Genewie pierwszy model z planowanej serii pojazdów o wyjątkowo sportowym charakterze - XKR-S coupe. Jest to limitowana edycja, której produkcja ma się rozpocząć w ciągu kilku najbliższych miesięcy ...

...– stworzonych zostanie nie więcej niż 200 egzemplarzy, które trafią wyłącznie do rąk europejskich klientów.

Jaguar XKR-S w Genewie 1 XKR-S jest najszybszym jak dotąd Jaguarem, a to za sprawą silnika V8 z podrasowaną jednostką kontrolną, ma on moc 420 KM i rozwija maksymalną prędkość 280 km/h. Jednostka napędowa współpracuje z sześciobiegową automatyczną skrzynią sekwencyjną.

Producent postarał się także o poprawienie parametrów zawieszenia i przenoszenia napędu – popracowano nad sprężynami, amortyzatorami, stabilizatorami I aktywnym zawieszeniem CATS. Obniżono pojazd, dodano wyczynowe hamulce Alcon i aktywny układ wydechowy.

Jaguar XKR-S w Genewie 2 W XKR-S zastosowano body kit poprawiający jego parametry aerodynamiczne, z poszerzonymi progami i tyłem wyposażonym w zintegrowany dyfuzor. Nadwozie polakierowano na głęboki odcień czerni. Auto porusza się na niskoprofilowanych, 20-calowych oponach ozdobionych felgami Vortex.

Wnętrze także utrzymano w odcieniach czerni – ciemna, skórzana tapicerka foteli kontrastuje z przeszyciami w odcieniu kości słoniowej.

Pierwsi nabywcy będą mogli wybrać się na przejażdżkę swoim XKR-S już latem tego roku. Przygotowana zostanie zarówno wersja z kierownicą po lewej, jak i prawej stronie.

Źródło: Jaguar