REKLAMA

Jaguar XF Estate - gotowy do produkcji?

Jaguar XF Estate - gotowy do produkcji?18.03.2009
Według dobrze poinformowanych źródeł, Jaguar przygotowuje wersję kombi modelu XF, której światowy debiut ma się odbyć na wrześniowym Salonie Samochodowym we Frankfurcie. O tym, że powstanie Jaguar XF Estate mówiło się już od dawna, ...

...jednak zdobyte ostatnio informacje nie mówią już o planach, ale o konkretnych czynach. Według ustaleń niemieckiego magazynu "Auto Motor und Sport" nowa wersja auta ma zostać zaprezentowana na najbliższym, wrześniowym Salonie Samochodowym we Frankfurcie, a w ciągu następnych 6 miesięcy trafić do produkcji.

Wyposażenie wersji kombi ma być takie samo jak wersji sedan, podobnie jak gama jednostek napędowych - benzynowych i diesla. Co ciekawe, w przygotowaniu jest także wersja XF-R Estate, którą napędzać będzie dobrze już znany z XF-R Sedan, 5-litrowy, doładowany, silnik benzynowy V8 dający moc 510 KM. To oznacza nowego, groźnego konkurenta dla takich "mocarnych" kombi jak Audi RS6 czy BMW M5 Touring.

Według niektórych źródeł, brytyjski producent przymierza się również do przygotowania modelu XF w wersji Coupe i Convertible. Jednak na decyzje i ewentulane efekty prac przyjdzie fanom marki z pewnością jeszcze długo poczekać.

Tutaj można zobaczyć komputerową wizję Jaguara XF Estate.

Źródło: fot. Jaguar, informacja Moto Target
REKLAMA