REKLAMA

Jaguar XF Diesel S w policyjnym uniformie

Jaguar XF Diesel S w policyjnym uniformie29.05.2009
Brytyjscy policjanci nie mogą narzekać na warunki swojej pracy. Podczas, gdy nasi stróże prawa otrzymali "wymarzone" do pościgów modele Kia ceed, "gliniarze" z UK prawdopodobnie zasiądą za kierownicą Jaguarów XF!

Trwają bowiem testy Jaguarów XF w specyfikacji policyjnej, więc już niedługo może się okazać, iż najnowszy „kociak” w policyjnych barwach na stałe zagości na ulicach Wielkiej Brytanii.

Jaguar XF Diesel S w policyjnym uniformie 1 Testowane wersje zostały wyposażone w 3-litrowe, 275-konne silniki Diesla V6, potrafiące rozpędzić auto od 0 do 100 km/h w 5,9 sekundy i zadowalające się przy tym 7,5 litrami oleju napędowego na 100 kilometrów. Dodatkowo, policyjna specyfikacja obejmuje montowany na dachu panel świateł ostrzegawczych z 3 600 niebieskimi diodami, niebiesko-białe diody LED w osłonie chłodnicy oraz boczne diody LED w kolorze niebieskim.

„Oficerowie policji prowadzący samochody pościgowe wymagają od nich bardzo wysokich osiągów, doskonałych właściwości jezdnych, wysokiego poziomu bezpieczeństwa i należytego komfortu,” tłumaczy Geoff Cousins, Dyrektor Zarządzający w brytyjskim oddziale Jaguara. Nie zapominajmy też o stylu... przecież policjanci z Wysp nie mogą ścigać przestępców w „plebejskich” Oplach Insignia...

Źródło: fot. Jaguar, informacja Moto Target
REKLAMA