Jaguar F-type nadchodzi?

Jaguar F-type nadchodzi?02.06.2010
Nowy sportowy model Jaguara dostał zielone światło od kierownictwa Tata. Pisaliśmy już o nowych inwestycjach, które Tata planuje dla Jaguara. Dziś pojawiły się nowe informacje na "gorący" temat dotyczące nowego samochodu sportowego ...

...z drapieżnym kotem na masce. Samochód nosi oznaczenie F-type i ma wzbogacić ofertę Jaguara obok średniej klasy sedana premium i kombi.

Historia F-typa sięga 1998, kiedy Jaguar jeszcze pod rządami Forda pokazał model koncepcyjny XK180. Minęło 10 długich lat i projekt nie doczekał się realizacji. Od 2008 pojawiło się mnóstwo pogłosek. Na dzień dzisiejszy sytuacja zaczyna się klarować. Chociaż wypowiedzi prezesa Forstera są dość mało precyzyjne - "Podoba nam się ten pomysł i wspieramy projekt. Aktualnie jesteśmy na etapie glinianego modelu i wprowadzamy drobne poprawki". Trudno nazwać to zapewnieniem, a o przybliżonej dacie wprowadzenia F-typa nie ma nawet mowy. Nie zmienia to jednak faktu, iż fani marki i samochodów sportowych już pewnie zacierając dłonie.

F-type, jeśli już się pojawi, będzie nosił subtelne rysy XF i XK, a to oznacza, że będzie zwracał uwagę. Pod maskę trafi najprawdopodobniej silni V8 o pojemności 5 litrów, a w wersji "R" jednostka dostanie turbodoładowanie. Z niecierpliwością czekamy na kolejne informacje.

Źródło: foto: Jaguar, informacja: Moto Target