Jaguar XKR-S w Genewie

Jaguar XKR-S w Genewie24.02.2011
Podczas Międzynarodowego Salonu Motoryzacyjnego w Genewie, w przyszły wtorek, Jaguar zaprezentuje najmocniejszy model seryjny, jaki kiedykolwiek wyprodukował ten producent - nowy XKR-S. Nowy pojazd ma zwiększyć atrakcyjność serii XK ...

...oferując entuzjastom motoryzacji nowy pojazd w luksusowej klasie GT.

Jaguar XKR-S w Genewie 1 XKR-S ma mieć zmodyfikowane zawieszenie, poprawiony, turbodoładowany silnik V8 i nowy, aerodynamiczny design.

XKR-S to śmiały i ekscytujący nowy model Jaguara - powiedział Adrian Hallmark, nowy globalny dyrektor marki - Oczekujemy, że przyciągnie zarówno naszych stałych, lojalnych klientów, jak i nowych entuzjastów marki, którzy pragną komfortu, obszernej oferty wyposażenia i klasy, jaką zaoferować może tylko Jaguar, a to wszystko w połączeniu z inspirującymi osiągami.

Jaguar XKR-S dysponuje mocą 550 KM i maksymalnym momentem obrotowym 680 Nm, to wystarczy, by mógł się rozpędzić do 300 km/h. Sprint z miejsca do 100 km/h zabiera mu 4,2 sekundy, a do 200 km/h tylko 8,6 sekundy.

Jaguar XKR-S w Genewie 2 XKR-S jest nie tylko najszybszym Jaguarem, jaki powstał w historii marki, jest też najbardziej zrywnym modelem, który najszybciej reaguje na działania kierowcy. Bazuje na aluminiowej architekturze nadwozia znanej z modelu XK. Oprócz świetnych osiągów może pochwalić się także niską emisją CO2 w porównaniu z innymi pojazdami w swojej klasie: 300 g/km.

Wspomnianych już zmian dokonano zarówno w przedniej, jak i tylnej części zawieszenia, przeprogramowano także aktywny system regulacji amortyzatorów Adaptive Dynamics. Oprócz nowego XKR-S w Genewie Jaguar będzie celebrować 50-lecie powstania modelu E-Type, o czym pisaliśmy już wcześniej.

Źródło: Jaguar, opracowanie: BM