Debiut prototypu Jaguara F-TYPE już za parę dni

Debiut prototypu Jaguara F-TYPE już za parę dni25.06.2012
Prototyp nowego sportowego modelu Jaguara, F-Type zadebiutuje publicznie podczas tegorocznego Goodwood Festival od Speed, który odbędzie się w najbliższy weekend. W nowym modelu Jaguar wykorzystał najnowsze osiągnięcia ...

...dotyczące konstrukcji aluminiowych. F-TYPE będzie dwuosobowym kabrioletem, który ma przede wszystkim dostarczać niezapomnianych wrażeń z jazdy. Napęd stanowić będzie silnik V6 lub V8 turbo.

Debiut prototypu Jaguara F-TYPE już za parę dni 1 Do sprzedaży nowy Jaguar wejdzie w połowie przyszłego roku, przedtem jednak przejdzie serię różnorodnych testów, sprawdzających, jak radzi sobie w ekstremalnych temperaturach i w różnych warunkach drogowych.

Podczas Goodwood Festival of Speed za kierownicą prototypu F-TYPE zasiądzie główny inżynier Jaguara – Mike Cross.

Adrian Hallmark, globalny dyrektor marki Jaguar Cars powiedział: Goodwood Festival of Speed kojarzy się przede wszystkim z dynamicznymi wyścigami na stokach wzgórza, podczas których publiczność może zobaczyć, usłyszeć i dosłownie poczuć przejeżdżające samochody. Dlatego wybraliśmy to miejsce prezentacji prototypu F-TYPE. Proces powstawania nowego modelu żwawo posuwa się na przód i nie możemy się doczekać, by pokazać F-TYPE światu już w produkcyjnej formie.

Źródło: Jaguar, opracowanie: BM