Jaguar XJR – premiera na NYIAS 2013

Jaguar XJR – premiera na NYIAS 201322.03.2013
Pojazdy Jaguara oznaczone literą R to zawsze topowe warianty o najlepszych osiągach w danej rodzinie modeli. Grupa ta dynamicznie się rozrasta, należą do niej sedany z napędem na wszystkie koła, a w lecie dołączy do nich sportowy F-Type.

Niedługo rodzina R powiększy się też o kolejnego reprezentanta, ponieważ przedstawiciele brytyjskiego producenta zapowiedzieli właśnie oficjalnie, iż podczas New York International Automobile Show pokażą premierowo dynamiczny okręt flagowy serii XJ, czyli Jaguara XJR. Wystawa motoryzacyjna w Nowym Jorku rozpocznie się już 29 marca.

Jaguar XJR – premiera na NYIAS 2013 1 Jaguar jest na razie bardzo powściągliwy w ujawnianiu informacji dotyczących specyfikacji technicznej i wizualizacji nowego modelu, jednak możemy już pokazać pierwsze zdjęcie XJR i podać podstawowe dane.

Sercem Jaguara XJR będzie 5-litrowy silnik V8 turbo dostarczający mocy 550 KM. Samochód wyposażono również w specjalnie ustawione zawieszenie oraz komponenty optymalizujące aerodynamikę nadwozia. Producent zapowiada, że XJR będzie najzrywniejszym modelem w jego portfolio, a do tego będzie najszybciej reagować na działania kierowcy. Poza tym z komunikatu prasowego dowiedzieliśmy się, że dostarcza osiągów typowych dal supersamochodu i wyróżnia się asertywnym wyglądem oraz najwyższym poziomem luksusu.

Globalny Dyrektor ds. Marki Jaguara, Pan Adrian Hallmark dodał jeszcze: Nowy XJR uosabia trzy filary, na których marka Jaguar będzie się opierać w dwudziestym pierwszym wieku oferując klientom dynamiczne, luksusowe limuzyny na najwyższym poziomie. Te filary to: technologia, osiągi i współczesne wzornictwo.

Źródło: Jaguar, opracowanie: BM