Lamborghini świętuje 60 lat jako ikona

Lamborghini świętuje 60 lat jako ikona15.02.2023
Automobili Lamborghini świętuje swoją 60. rocznicę w 2023 roku z pełnym harmonogramem szczegółowo zaplanowanych wydarzeń, które odbędą się w tym roku.

Sześćdziesiąt lat temu, na terenie, który wówczas był otwartym terenem wiejskim, rozpoczęła się budowa fabryki Automobili Lamborghini. Firma powstała 6 maja 1963 roku, realizując marzenie Ferruccio Lamborghiniego o zostaniu producentem samochodów sportowych, w branży zdominowanej wówczas przez zaledwie kilka marek.

Od samego początku założyciel i jego bardzo młodzi inżynierowie wykazywali się pasją do innowacji i chęcią przełamywania dogmatów świata samochodów sportowych, które były naprawdę przełomowe i doprowadziły do radykalnej rewolucji. Te wartości, które do dziś stanowią fundament firmy, doprowadziły do narodzin legendarnych samochodów, takich jak Miura, samochodu, który ukuł termin "supersamochód" i który od tamtej pory inspiruje cały przemysł motoryzacyjny swoim duchem i stylistyką.

60 lat Lamborghini

Przez lata Automobili Lamborghini wciąż się rozwijało, tworząc ikony unikalnego stylu, technologii i wydajności, inspirując całe pokolenia i miliony ludzi, dzieląc się swoim DNA i wartościami, na których zostało założone.

Seria wyjątkowych eventów z okazji jubileuszu

Z okazji 60. rocznicy Automobili Lamborghini organizuje na całym świecie serię wydarzeń, z których każde jest wyjątkowe, ale wszystkie angażują klientów i ich Lamborghini; oficjalne kluby Lamborghini; oraz dealerów i fanów na całym świecie.

Obchody 60-lecia rozpoczęły się 19 stycznia od otwarcia przebudowanego Muzeum Lamborghini w Sant"Agata Bolognese, znajdującego się na oryginalnych terenach fabryki. Muzeum zostało odnowione i przearanżowane specjalnie na obchody z wystawą zatytułowaną The Future Began In 1963.

60 lat Lamborghini

Lamborghini Day Japan - 60th anniversary, który odbędzie się 23 lutego w Suzuka -Japan, jest pierwszym międzynarodowym wydarzeniem rozpoczynającym obchody. Setki entuzjastów i kolekcjonerów zgromadzą się na jednym z najważniejszych rynków dla firmy z Sant"Agata Bolognese.

W Wielkiej Brytanii na torze Silverstone Circuit 29 kwietnia odbędzie się Lamborghini Day UK z okazji 60. rocznicy powstania firmy, w którym ma wziąć udział ponad 300 właścicieli Lamborghini.

Kolejnym ważnym wydarzeniem będzie trasa 60° Anniversario Giro we Włoszech, która zakończy się 28 maja na głównym placu Bolonii Concorso in Piazza: concours d"elegance i uroczyste przyjęcie otwarte dla publiczności, na którym setki Lamborghini, kolekcjonerów i fanów z całego świata zgromadzą się, aby świętować znakomitą historię marki.

W Stanach Zjednoczonych, najważniejszym rynku dla Automobili Lamborghini, zaplanowano tego lata "60th Anniversary Giro".

60 lat Lamborghini

We wrześniu obchody 60-lecia będą kontynuowane na drugim co do wielkości rynku Automobili Lamborghini w Chinach, gdzie klienci Lamborghini już dziewiąty rok z rzędu wezmą udział w sygnowanym "Giro China". Ponad 100 właścicieli i entuzjastów Lamborghini spotka się na uroczystej kolacji "60th Anniversary Gala Dinner".

Również we wrześniu Lamborghini Polo Storico, oddział odpowiedzialny za ochronę, konserwację i renowację dziedzictwa motoryzacyjnego marki, planuje zorganizować "60th Anniversary Polo Storico Tour" zarezerwowany dla klasycznych samochodów Lamborghini we Włoszech.

W październiku, na torze Vallelunga w Rzymie odbędzie się pierwszy Festiwal Lamborghini. W tym wielkim wydarzeniu, zorganizowanym po raz pierwszy i otwartym dla wszystkich fanów, Dom Sant"Agata Bolognese będzie świętował markę i jej samochody torowe.

W listopadzie na torze Vallelunga w Rzymie odbędzie się wielki finał Super Trofeo Lamborghini, mistrzostw zarezerwowanych dla samochodów wyścigowych Huracán Super Trofeo EVO2, w których udział wezmą samochody z trzech kontynentów.

60 lat Lamborghini

Oficjalne Kluby Lamborghini na całym świecie, obecne obecnie w 24 krajach z ponad 1600 członkami, również planują rocznicowe wycieczki i wydarzenia w swoich krajach, a także szereg wycieczek po Włoszech, których ostatecznym celem jest siedziba Lamborghini w Sant"Agata Bolognese.

Źródło: Automobili Lamborghini