MotoNews.pl

Lamborghini Huracan Sterrato – California Drifting

25 maja 2023

Lamborghini-Huracan-Sterrato-California-Drifting

Zróżnicowane krajobrazy Kalifornii stanowią idealne środowisko, w którym można docenić eklektycznego ducha Huracana Sterrato, widocznego, gdy tylko opony uderzą w asfalt, a następnie w piasek, na drodze i torze wyścigowym.

Pierwsze jazdy Huracanen Sterrato poza asfaltem

Jadąc panoramicznymi drogami niezwykłego Parku Narodowego Joshua Tree, poszukiwacze przygód doceniają komfort jazdy Sterrato na asfalcie, a następnie uderzają w ekscytujące polne tory w trybie Rally na Chuckwalla Valley Raceway.

Tor na pustyni Coachella Valley łączy w sobie tradycyjny tor asfaltowy z odcinkami nawierzchni gruntowej o łącznej długości około 4 km. Pionierskie i niekonwencjonalne podejście marki Lamborghini jest widoczne w osiągach Huracána Sterrato w tak zróżnicowanych środowiskach, ze zoptymalizowaną dynamiką pojazdu zapewniającą doskonałą kontrolę jazdy na wszystkich nawierzchniach.

Lamborghini Huracan Sterrato California Drifting 4

Awanturniczy charakter Sterrato jest widoczny na pierwszy rzut oka: prześwit został zwiększony o 44 mm w porównaniu do Huracana EVO, co zapewnia większy skok zawieszenia, z szerszymi rozstawami kół zarówno z przodu, jak i z tyłu odpowiednio o +30 mm i +34 mm. Aluminiowa przednia osłona podwozia, wzmocnione progi, tylny dyfuzor i solidne nadkola nie tylko chronią samochód, ale także podkreślają jego muskularność.

Lamborghini Huracan Sterrato California Drifting 5

Charakterystyczne wloty powietrza na tylnej masce podkreślają sportowy charakter Sterrato, ale dostarczają do silnika czyste powietrze podczas jazdy po zakurzonych drogach. 19-calowe obręcze ze specjalnie opracowanymi oponami Bridgestone Dueler AT002 oferują maksymalną wszechstronność i zdolność adaptacji na każdej nawierzchni i w każdych warunkach, zapewniając optymalną reakcję kierowcy i przyjemność z jazdy, a także osiągi.

Lamborghini Huracan Sterrato California Drifting 6

Po zwiedzeniu Parku Narodowego Joshua Tree i wykorzystaniu możliwości Sterrato w Chuckwalla, polna droga pokryta drobnym piaskiem pustyni prowadzi z powrotem do Palm Springs, gdzie tempo zwalnia, a wszechstronna dusza Huracán Sterrato doskonale dostosowuje się do alei otoczonych palmami w ekskluzywnej kalifornijskiej lokalizacji.

Źródło: Lamborghini