Lamborghini Revuelto debiutuje w Sant"Agata Bolognese

Lamborghini Revuelto debiutuje w Sant30.03.2023
Pierwszy supersportowy Revuelto V12 hybrid HPEV został zaprezentowany mediom, właścicielom i gościom we włoskiej siedzibie Automobili Lamborghini.

Lamborghini Revuelto zadebiutowało podczas serii wydarzeń we włoskiej siedzibie Automobili Lamborghini 29 marca.

Nowy super sportowy samochód z napędem hybrydowym V12 typu plug-in został zaprezentowany najpierw mediom w nowym Centrum Technologii Emisji w sercu fabryki Lamborghini przez prezesa i dyrektora generalnego Automobili Lamborghini Stephana Winkelmanna wraz z innymi członkami zarządu.

Lamborghini Revuelto

Następnie międzynarodowi goście zwiedzili nową linię produkcyjną pierwszego na świecie pojazdu elektrycznego HPEV (High Performance Electric Vehicle), odwiedzili specjalistyczne obiekty, takie jak Centrum Rozwoju Kompozytów, oraz takie atrakcje jak muzeum, w którym znajduje się specjalna ekspozycja samochodów zabytkowych i Parco Lamborghini.

Po zwiedzeniu głównego bulwaru fabryki, gdzie wystawione były najbardziej ikoniczne historyczne modele Lamborghini, goście cieszyli się ekskluzywną uroczystą kolacją na nowej linii produkcyjnej w otoczeniu pierwszych wyprodukowanych samochodów Revuelto.

Lamborghini Revuelto

"Wraz z prezentacją Lamborghini Revuelto zaczynamy pisać nowy rozdział w naszej znaczącej historii V12" - powiedział Stephan Winkelmann, prezes i dyrektor generalny Lamborghini. "To nie tylko przełomowy moment, ale taki, z którego wszyscy pracujący w Lamborghini są dumni, a przywilejem jest powitanie mediów, właścicieli, naszych dealerów i ważnych gości, którzy będą świadkami premiery Revuelto w naszym domu w Sant"Agata Bolognese".

Lamborghini Revuelto kontynuuje dziedzictwo włoskiej firmy produkującej supersportowe samochody z silnikiem V12, przenosząc je w nową, zelektryfikowaną przyszłość jako pierwszy seryjnie produkowany model hybrydowy.

Lamborghini Revuelto

Odsłonięty w roku 60-lecia Lamborghini, Revuelto na nowo definiuje supersportowe osiągi i dynamikę jazdy dzięki nowej konstrukcji i układowi napędowemu, nowej aerodynamice o maksymalnej wydajności i nowej koncepcji ramy węglowej.

Jego 1015 KM jest dostarczane z całkowicie nowego dwunastocylindrowego silnika spalinowego, obok trzech silników elektrycznych zasilanych przez pakiet akumulatorów litowo-jonowych wspierających tryb jazdy w pełni elektrycznej oraz nowej dwusprzęgłowej skrzyni biegów.

Lamborghini Revuelto

Dostawy rozpoczną się w ostatnim kwartale 2023 roku.

Źródło: Automobili Lamborghini