Trzy limitowane edycje Lamborghini Huracan

Trzy limitowane edycje Lamborghini Huracan19.04.2023
Lamborghini świętuje swoją 60. rocznicę powstania limitowanymi edycjami Huracana, które zostaną odsłonięte 21 kwietnia podczas ekskluzywnego wydarzenia w ramach Milan Design Week.

Lamborghini świętuje swoją 60. rocznicę powstania limitowanymi edycjami dedykowanymi Huracánowi STO, Huracánowi Tecnica i Huracánowi EVO Spyder w ilości 60 sztuk każda, które zostaną odsłonięte 21 kwietnia podczas ekskluzywnego wydarzenia w ramach Milan Design Week.

Każdy model z gamy V10 jest dostępny w dwóch różnych konfiguracjach, z których każda na nowo definiuje dziedzictwo Lamborghini w tworzeniu świeżych, wyznaczających trendy kolorów z dodatkiem dedykowanych liveries, które podkreślają zarówno ducha, jak i unikalne linie wyróżniające każdy model.

Huracán 60th Anniversary Edition

Aby podkreślić wyjątkowość tych specjalnych serii, każdy samochód jest ozdobiony płytą z włókna węglowego "1 of 60" oraz logo "60th" namalowanym na drzwiach i wyhaftowanym na siedzeniach.

Huracán STO 60th Anniversary Edition

Huracán STO (Super Trofeo Omologata) reprezentuje szczyt osiągów rodziny, wyposażony w wolnossący silnik V10 o mocy 640 KM. Edycja 60th Anniversary Edition jest oferowana w dwóch wersjach, obie inspirowane ideą wyczynowego sportowego stroju sportowego lub barwami drużyny z wykorzystaniem odcieni ton w ton.

Pierwsza z nich charakteryzuje się odcieniami niebieskiego, z nadwoziem w kolorze Blu Aegeus ozdobionym elementami w kolorze Blu Astraeus, które można połączyć z wyeksponowanymi elementami z włókna węglowego z wykończeniem Blu Mira. We wnętrzu zastosowano połączenie Alcantary w kolorach Nero Cosmus (czarny) i Grigio Octans (szary), detali w kolorze Nero Ade i kontrastowych haftów w kolorze Blu Amon (niebieski).

Druga wersja prezentuje nadwozie w kolorach Grigio Telesto (szary) i Nero Noctis (czarny) połączone z wyeksponowanym włóknem węglowym, natomiast we wnętrzu w Nero Cosmus i Grigio Octans Alcantara posiada przeszycia i detale ze skóry w kolorze Rosso Alala (czerwony). Obie wersje mają wyhaftowane na siedzeniu logo 60-lecia i są wyposażone w 20-calowe kute aluminiowe obręcze Hek z matowym czarnym wykończeniem.

Huracán 60th Anniversary Edition

Huracán Tecnica 60th Anniversary Edition

Huracán Tecnica to najbardziej wszechstronny wariant w gamie, doskonale czujący się zarówno na drodze, jak i między krawężnikami toru. 60 egzemplarzy może być skonfigurowanych w dwóch wersjach, z których obie czerpią inspirację ze sportów motorowych i w wyrafinowany sposób łączą kolory włoskiej flagi Tricolore.

Pierwsza z nich posiada nadwozie w kolorze Grigio Telesto (szarym) z detalami w kolorze Nero Noctis (czarnym) i Rosso Mars (czerwonym), kontrast, który znajduje odzwierciedlenie we wnętrzu z Nero Ade Alcantara (czarnym) i detalami w kolorze Rosso Alala (czerwonym).

Druga wersja to biegunowe przeciwieństwo, z nadwoziem Bianco Asopo (biały) wzbogaconym o linie w Verde Viper (zielony), kolorze powtórzonym we wnętrzu Nero Ade Alcantara. Obie wersje specjalne wyposażone są w 20-calowe błyszczące czarne obręcze Damiso.

Huracán 60th Anniversary Edition

EVO Spyder 60th Anniversary Edition

EVO Spyder to najbardziej lifestylowy z gamy Huracána, zdolny połączyć najlepsze w swojej klasie osiągi z wyrafinowanym charakterem i otwartą architekturą. Edycja dedykowana 60. rocznicy może być skonfigurowana z nadwoziem w kolorze Blu Le Mans z kontrastującymi detalami Bianco Isi (biały). W tej samej kolorystyce utrzymane jest wnętrze w kolorze Nero Ade Alcantara, ozdobione haftami w kolorze Blu Amon (niebieskim) i lamówką w kolorze Bianco Leda (białym).

Wersja alternatywna charakteryzuje się nadwoziem w kolorze Verde Viper połączonym z Bianco Isi, a wnętrze obite jest Nero Ade Alcantarą połączoną z Rosso Alala i Bianco Leda. Obie wersje specjalne wyposażone są w 20-calowe błyszczące czarne felgi Damiso.

Odsłonięcie samochodów zaplanowano na piątek, 21 kwietnia w Segheria w Mediolanie, przestrzeni wystawowej, która będzie również gospodarzem pierwszego europejskiego pojawienia się poza Sant"Agata Bolognese nowego Lamborghini Revuelto po jego światowej premierze w zeszłym miesiącu.

Wydarzenie to jest częścią międzynarodowych obchodów 60-lecia marki Lamborghini.

Huracán 60th Anniversary Edition

Źródło: Lamborghini