Luca Napolitano pokazuje kolejne zdjęcie samochodu Lancia Concept

Luca Napolitano pokazuje kolejne zdjęcie samochodu Lancia Concept07.04.2023
Luca Napolitano, dyrektor generalny marki Lancia, pokazuje kolejne zdjęcie modelu Lancia Concept, prezentując przytulne, eklektyczne i zrównoważone wnętrze manifestu marki.

„Nowa Lancia Concept, w 100% eklektyczny manifest, który reprezentuje wizję marki na następne dziesięć lat, łączy w sobie elementy designu wnętrz, które stały się inspiracją dla naszych przyszłych modeli: włoską jakość, eklektyzm, domowy klimat i nowe podejście do tradycji. Lancia Concept będzie najwyższym wyrazem „Zrównoważonego rozwoju wg Lancii”, który nazwaliśmy Sustylenability, a dzięki współpracy z marką Cassina, doskonałą włoską firmą specjalizującą się w wysokiej jakości wystroju wnętrz, będziemy mogli uzyskać wnętrza, które czerpią inspirację z naszych domów” – powiedział Luca Napolitano, dyrektor generalny marki Lancia.

Po pokazaniu 31 marca br. pierwszych zdjęć nadwozia, kolejny etap to zaplanowana na 15 kwietnia konferencja prasowa zatytułowana „Emozione Pu+Ra”, kiedy to odsłonięta zostanie Lancia Concept.

Lancia Concept

Kolejne udostępnione zdjęcie prezentuje wnętrze Lancii Concept, które, zgodnie z nowym językiem designu marki, odwzorowuje wnętrza i atmosferę włoskich domów, poprzez zastosowanie prostych i zdecydowanych geometrycznych kształtów w takich elementach jak stolik kawowy, wykładzina oraz siedzenia inspirowane kultowymi fotelami marki Cassina. Stworzona w ten sposób ciepła i przytulna przestrzeń, stwarza domową atmosferę.

Wyrafinowane wnętrze samochodu wykonano z ekologicznych materiałów, zgodnie z założeniami odrodzenia marki. W ramach dziesięcioletniego planu strategicznego, Lancia będzie marką grupy Stellantis o najwyższym odsetku wykorzystania materiałów pochodzących z recyklingu, ponieważ 50% dotykowych powierzchni w nowych samochodach będzie wykonane z materiałów ekologicznych.

Lancia Concept

Zrównoważony rozwój i interpretacja tradycji według nowoczesnego klucza leżą u podstaw powrotu ikonicznej tkaniny obiciowej znanej jako „panno Lancia”. Materiał nawiązujący do tradycji marki ma teraz nowy wygląd dzięki zastosowaniu wysokiej jakości aksamitnej tkaniny w intensywnym kolorze ochry, wykonanej w 100% z naturalnych włókien i wyprodukowanej w certyfikowanym procesie charakteryzującym się niską emisją. Tkanina została wykończona ręcznie ozdobnymi szwami charakterystycznymi dla manufaktury Cassina.

Źródło: Lancia/Stellantis