Najbliższe plany Lancii

Najbliższe plany Lancii05.02.2008
Holenderski magazyn AutoVisie dotarł do planów produkcyjnych włoskiego koncernu na najbliższe lata. Już za niecały miesiąc podczas salonu w Genewie zobaczymy długo oczekiwaną premierę zupełnie nowej Lancii Delta.

Najbliższe plany Lancii 1Pięciodrzwiowy hatchback debiutował rok temu w Genewie jako Delta HPE Concept. Model seryjny powstanie na wydłużonej płycie podłogowej Fiata Bravo. Wewnątrz Lancia obiecuje więcej miejsca niż w Bravo i luksusowe warunki podróżowania na obitych skórą i alcantarą obszernych fotelach.

Plany Lancii zakładają również pojawienie się auta typu SUV i Coupe Cabrio. Jednak ostateczna decyzja co do SUV-a nie została jeszcze podjęta. Okazuje się, że w ścisłej tajemnicy prowadzone są prace nad super-sportowym autem w stylu Alfy 8C Competizione. Jeszcze w tym roku zobaczymy następce modelu Ypsilon. Mała Lancia oferowana będzie jako 3 i 5-drzwiowy hatchback.

A co z luksusowym Thesis? Nie ma planów co do następcy, a obecny model będzie oferowany do końca 2010 roku po czym przejdzie na zasłużoną emeryturę .

Źródło: AutoVisie, informacja Moto Target