Wyjątkowy wieczór z Lancią

Wyjątkowy wieczór z Lancią17.07.2009
We Włoszech w wieczór 9 lipca b.r. Lancia była gospodarzem dwóch całkowicie odmiennych, niezwykłych wydarzeń kulturalnych, w których uczestniczyły gwiazdy świata show biznesu. Z jednej strony George Clooney, ...

...razem z laureatką Pokojowej Nagrody Nobla Betty Williams, uczestniczyli w inauguracji „Nobel Peace Hall” w miasteczku namiotowym San Demetrio nieopodal miasta L’Aquila. Z drugiej strony w Lancia Beach Club Riva we Fregene (Rzym) odbywał się "RomaFictionFest 2009", na którym pojawili się tacy goście, jak: Hill Harper i Sofia Milos z serialu „CSI: Kryminalne Zagadki Miami”, Christian De Sica, Paolo Conticini, Stefano Ambrogi, Antonella Salvucci oraz Margherita Granbassi.

„Nobel for Peace Hall” dla L’Aquila
Stworzony dzięki funduszom uzyskanym z Pokojowych Nagród Nobla i sponsorowany przez Lancię, „Nobel Peace Hall” jest wielofunkcyjnym miejscem przeznaczonym na kino, który może służyć również jako miejsce imprez marketingowych czy też innej działalności. W ceremonii wzięły udział zarówno osobistości świata polityki i przedstawiciele wielkich organizacji, jak i sławy świata show biznesu oraz artyści. Wśród nich znaleźli się aktor George Clooney oraz laureatka Pokojowej Nagrody Nobla Betty Williams, których zamiarem było spotkanie się z przedstawicielami społeczności dotkniętych trzęsieniem ziemi. Po inauguracji nowego „Nobel Peace Hall” wyświetlono kilka scen z „Fantastic Mr Fox” – filmu animowanego reżyserii Wesa Andersena (jeszcze w trakcie realizacji), w którym można usłyszeć dubbing George’a Clooney’a i Meryl Streep. Ponadto z tej okazji odbył się też przedpremierowy pokaz włoskiej wersji filmu „Epoka Lodowcowa 3”.

Inicjatywa wspierana przez Lancię potwierdza, po pierwsze, silną więź marki ze światem kina: ekskluzywny „mariage”, o którym świadczy zarówno bezpośrednie uczestnictwo kilku modeli Lancii w znanych filmach, jak i poparcie, którego marka, od 2006 roku, udziela najważniejszym festiwalom filmowym, a więc tym międzynarodowym wydarzeniom kulturalnym, które wyróżniają się elegancją, stylem i znaczeniem. Z kolei sponsoring „Nobel Peace Hall” jest kolejnym przykładem silnej, trwałej relacji istniejącej między Fiatem i regionem Abruzzo: współpracy, która nawiązała się już na samym początku akcji ratunkowej między różnymi spółkami w obrębie Grupy a Obroną Cywilną, i która miała na celu zaspokajanie w sposób szybki i skuteczny różnorakich potrzeb wynikłych na skutek trzęsienia ziemi. W tym sensie, zaangażowanie Lancii stanowi rzeczywisty wkład w przywrócenie pewnej dozy normalności w życiu rodzin dotkniętych katastrofą.

Wyjątkowy wieczór z Lancią 1 Co więcej, aby wesprzeć, w wymiarze praktycznym, szczyt G8, który odbył się niedawno w L'Aquili, Grupa Fiat oddała do dyspozycji Obrony Cywilnej flotę liczącą 221 pojazdów, obejmującą samochody, pojazdy o napędzie elektrycznym, pojazdy terenowe, samochody dostawcze i autobusy, które posłużą do przewożenia uczestników szczytu. Symbolem tego uczestnictwa jest Delta Executive, sztandarowy produkt Lancii, ogłoszony niedawno Oficjalnym Samochodem 9-ego Światowego Szczytu Laureatów Pokojowej Nagrody Nobla.

Nie należy zapominać, że Lancia Delta stała się samochodem gwiazd kina. Od zeszłego roku model ten jest Oficjalnym Samochodem najbardziej prestiżowych festiwali filmowych sponsorowanych przez markę: po debiucie na 65-tym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji, konwój Delt towarzyszył gwiazdom kina „na” czerwonych dywanach w Rzymie, Barcelonie, Mediolanie i Turynie. Ponadto, Lancia Delta została ostatnio „zatrudniona” do nowej produkcji Columbia Sony Pictures, filmu akcji „Anioły i Demony”. Jednak związek Delty z kinem nie ogranicza się do filmu „Anioły i Demony”. Wystarczy pomyśleć o tym ekskluzywnym sedanie, do którego międzynarodowej promocji przyczynił się talent aktora Richarda Gere i ścieżka dźwiękowa z maestrią stworzona przez zdobywcę Oskara Ennio Morricone.

„Satis...Fiction Night”: gwiazdy kina spotykają się w Lancia Beach Club Riva
W wieczór 9 lipca b.r. w Lancia Beach Club Riva we Fregene – jednym z najbardziej ekskluzywnych i eleganckich klubów na rzymskim wybrzeżu, który od trzech lat jest sponsorowany przez markę – odbyła się oryginalna impreza „Satis...Fiction Night”.

Hill Harper i Sofia Milos z serialu „CSI”, Christian De Sica, Paolo Conticini, Stefano Ambrogi, Antonella Salvucci oraz Margherita Granbassi: to tylko niektóre spośród licznych sław zaproszonych na to prestiżowe przyjęcie; wszyscy ci sławni ludzie to aktorzy i goście „RomaFictionFest 2009” – międzynarodowego festiwalu filmów fabularnych TV, który Lancia nie tylko wsparła flotą 50 samochodów, towarzyszących gwiazdom do „Orange Carpet”, ale miała też swój wkład w najbardziej reprezentacyjną części Festiwalu – „Seriale”.

Noc muzyki i rozrywki o wymownym tytule "Satis...Fiction Night", łączy splendor, elegancję i ekskluzywność świata filmu fabularnego z „satysfakcją” rozumianą jako „wiedzieć, jak żyć” Lancii, której głównym bohaterem jest model Ypsilon ECOCHIC, efektownie prezentujący się w sercu przepięknego krajobrazu miasta Fregene. Model ten, razem z Lancią Musa, wchodzi w skład nowej gamy ECOCHIC: samochody z dwojakim napędem (LPG i benzyna), reprezentujące innowacyjny koncept samochodów „przyjaznych środowisku”, ze względu na to, że są luksusowe a zarazem dostępne, przestronne aczkolwiek kompaktowe, dynamiczne a jednocześnie ekonomiczne.

Źródło: Lancia