Lancia świętuje 91 urodziny Nelsona Mandeli

Lancia świętuje 91 urodziny Nelsona Mandeli28.07.2009
Kolejny Noblista przekazuje światu swój komunikat przy wsparciu Lancii. Po wsparciu udzielonym Betty Williams z okazji Nobel Peace Hall w 2009 roku, tym razem uwaga skupiona jest na osobie Nelsona Mandeli, który 18 lipca z okazji swoich 91 urodzin, ...

...podczas wielkiego koncertu w Nowym Jorku, w Radio City Music Hall rzucił światu wyzwanie - „make an imprint" - zostaw ślad.

Dzień Mandeli był okazją, by złożyć hołd jego wybitnym osiągnięciom. Przez 67 lat Mandela daje światu świadectwo odwagi, honoru i walki, począwszy od zaangażowania w kampanię na rzecz praw człowieka w Południowej Afryce. Inicjatywa "make an imprint" zachęca do poświęcenia 67 minut na pomoc innym. Pokazuje, że każda jednostka ma możliwość "zostawienia śladu" i sprawienia, by świat stał się lepszym miejscem.

Koncert uświetnili wielcy artyści z całego świata. Na scenie pojawili się: Stevie Wonder, Gloria Gaynor, Alicia Keys, Aretha Franklin, Cyndia Lauper, Zucchero, a także wyjątkowi goście: Carla Bruni-Sarkozy, Morgan Freeman, Matt Damon, Whoopi Goldberg i wiele innych gwiazd o międzynarodowej sławie.

Współpraca Nelsona Mandeli i Lancii zaczęła się w 2008 roku, kiedy inne światowe wydarzenie związane z fundacją Nelsona Mandeli było transmitowane z wyspy Lancia w społeczności internetowej „Second Life".

W tym roku, aby wesprzeć Fundację Mandeli, Lancia zaoferowała 5000 szczęśliwców, jedyną we Włoszech możliwość bezpłatnego pobrania playera, który umożliwił transmisję koncertu w technologii HD.

Od godziny 20.00 w sobotę (godz. 2.00 we Włoszech) można było uczestniczyć on-line w 2 godzinnej światowej premierze koncertu. Dostępne były też specjalne dodatki i wywiady z międzynarodowymi osobistościami, które nie tylko zapisały się w historii muzyki, ale także od lat są zaangażowane w tworzenie światowej historii.

Lancia od lat wspiera ważne inicjatywy, walcząc o uwolnienie laureatki nagrody Nobla Aung San Suu Kyi, z okazji 9. Światowego Szczytu Laureatów Pokojowej Nagrody Nobla. Za każdym razem dbając o zaangażowanie społeczne i pozytywny przekaz na rzecz naszej planety.

Tymczasem: Wszystkiego Najlepszego z Okazji Urodzin, Panie Mandela życzy Lancia i wszyscy, którzy wierzą, że "make an imprint" jest tym, czego dziś świat potrzebuje bardziej niż kiedykolwiek.

Źródło: Lancia