Tajemnica Lancii Stratos rozwiązana

Tajemnica Lancii Stratos rozwiązana17.08.2010
Od kilku tygodni w internecie można natknąć się na powracający temat nowej wersji Lancii Stratos. Wygląda na to, że spraw ostatecznie się rozwiązała. Internet to doskonałe miejsce dla rozwoju wszelkiej maści plotek. Nie inaczej było z ...

...domniemanym, tajnym projektem nowej wersji Lancii Stratos. Internet obiegły zdjęcia nieznanego nikomu projektu, który w swojej formie nawiązywał do włoskiej, rajdowej legendy. To wystarczyło. Rozliczne portale rozpisywały się na temat tajemniczego projektu, przypisując mu różne pochodzenie. Jedni widzieli w nim tajny projekt, który miał ujrzeć światło dzienne na najbliższych targach motoryzacyjnych, inni twierdzili, iż samochód jest własnością brata, sułtana Brunei. Tymczasem czarny Stratos jest własnością niemieckiego biznesmena, właściciela i prezesa Brose KG.

Samochód nie jest Lancią. Pod nadwoziem kryją się podzespoły Ferrari F430 Scuderia. Oznacza to, że do napędu pojazdu posłużył mocarny silnik V8 o mocy 510KM, połączony z superszybką skrzynią F1. Nadwozie powstało na zamówienie w zakładach Pinifariny i rzeczywiście inspiracją dla jego kształtów jest sylwetka Lancii Stratos z 1970r. Koszt całego projektu wyniósł około 1 mln euro.

Tutaj można zobaczyć zdjęcia domniemanej Lancii Stratos.

Źródło: informacja: Moto Target