Tak będzie wyglądać Lancia Ypsilon 2012

Tak będzie wyglądać Lancia Ypsilon 201224.12.2010
Fiat w dość niecodzienny sposób zaprezentował pierwszy szkic nowej Lancii Ypsilon. Rysunek jest częścią świątecznych życzeń, jakie ukazały na stronie internetowej Lancii. Marka ostatnio nie radzi sobie najlepiej na rynku, ...

...jednak podczas wystawy motoryzacyjnej w Genewie, która odbędzie się w dniach 3-13 marca przyszłego roku, ma zaprezentować nową odsłonę swojego dobrze znanego, małego modelu.

Tak będzie wyglądać Lancia Ypsilon 2012 1 Szkic przedstawia małego, 5-drzwiowego hatchbacka, który stylistyką wydaje się nie odbiegać zbyt dramatycznie od wyglądu aktualnej generacji Ypsilona. Rysunek uzupełniało hasło: „Nowe horyzonty, trzy nowe modele Lancii”, co może wskazywać na to, jakie plany na najbliższą przyszłość ma marka.

Nowy Ypsilon wejdzie do sprzedaży latem 2011 roku. Producent pracuje również nad nową odsłoną modelu Thema, którego produkcję zakończono w 1995 roku. Tym razem ma on bazować na nowym Chryslerze 300. Nic w tym dziwnego, ponieważ Fiat planuje w przyszłości połączyć marki Lancia i Chrysler w jedną jednostkę biznesową. Modele oferowane przez nią dzieliłyby większość platform i jednostek napędowych i występowały pod różnymi nazwami, w zależności od rynku.

Źródło: Lancia, opracowanie: BM