Lancia Voyager wchodzi do sprzedaży w Europie

Lancia Voyager wchodzi do sprzedaży w Europie19.10.2011
Dziś w salonach sprzedaży w Europie pojawiła się Lancia Voyager, którą swoją oficjalną prezentację miała w marcu, podczas salonu motoryzacyjnego w Genewie. Model jest zeuropeizowaną wersją Chryslera Town&Country.

Van będzie dostępny w trzech wariantach wykończeniowych: Silver, Gold i Platinum, a pod maską znaleźć się może 3,6-litrowa jednostka benzynowa V6 o mocy 283 KM lub diesel o pojemności 2,8 litra dysponujący 163 końmi mechanicznymi. Diesel odznacza się całkiem przyzwoitym zużyciem oleju napędowego na poziomie 7,9 l/100 km, a silnik benzynowy współpracuje z 6-biegową przekładnią automatyczną.

Lancia Voyager mierzy 514 cm długości, 199 cm szerokości i ma wysokość 172 cm.

Europejski Voyager oferuje szereg elementów wyposażenia ułatwiających życie kierowcy i pasażerom. Są to na przykład: kamera parkowania, multimedialne centrum z odtwarzaczem płyt CD i DVD oraz plików .mp3, z którego mogą korzystać także pasażerowie dzięki dwóm ekranom LCD umieszczonym za przednimi fotelami, fotele obite skórą nappa i podgrzewana kierownica. Fotele można schować w podłodze, by zwiększyć przestrzeń bagażową, a w tylnych drzwiach, którymi można sterować pilotem, zamontowano czujniki ostrzegające przed przypadkowym przytrzaśnięciem przedmiotów wystających z bagażnika.

Zapraszamy do obejrzenia filmu opublikowanego przez Chryslera z okazji rozpoczęcia sprzedaży Lancii Voyager.


Źródło: Chrysler, opracowanie: BM