Debiut Lancii Flavia Cabrio w Genewie

Debiut Lancii Flavia Cabrio w Genewie05.03.2012
Gwiazdą na stanowisku wystawowym podczas Salonu Motoryzacyjnego w Genewie będzie nowa Flavia Cabrio w wersji produkcyjnej, na którą zamówienia będzie można składać począwszy od marca na głównych rynkach europejskich.

Debiut Lancii Flavia Cabrio w Genewie 1Model bazuje na Chryslerze 200 i został wyposażony w silnik o mocy 175 KM, o pojemności 2,4 l i 6-biegową, automatyczną skrzynię biegów. Odwiedzający Salon Samochodowy w Genewie będą mogli podziwiać dwa modele: jeden z karoserią w kolorze Bright White z wnętrzem wykończonym wysokiej jakości skórą w odcieniach czerni i bieli oraz pojazd w kolorze Mineral Grey z wnętrzem wykończonym czarną skórą.

Duże rozmiary
Kabriolet Lancii to interesująca alternatywa dla klientów, którzy pragną korzystać z zalet coupe, nie rezygnując z wyjątkowych doznań oferowanych wyłącznie przez kabriolet. Nowa Lancia ma długość 4,9 m, wysokość 1,4 m i szerokość 1,8 m. Może przewieźć cztery osoby, którym nie zabraknie przestrzeni we wnętrzu dzięki rozstawowi osi wynoszącemu 2,76 m. Rozpoznawalna dzięki eleganckiemu i dynamicznemu wyglądowi Flavia Cabrio wyróżnia się przednią częścią o wyrazistych kształtach ozdobioną oryginalną osłoną chłodnicy z logo Lancii, reflektorami i lampami przeciwmgielnymi. Powierzchnia paneli bocznych ma płynną linię optycznie wydłużającą samochód, a eleganckie aluminiowe felgi o średnicy 18 cali nadają mu dynamiczny wygląd.

Debiut Lancii Flavia Cabrio w Genewie 2} Zestaw lamp tylnych LED stylowo połączonych cienką chromowaną listwą dodatkowo podkreśla urodę samochodu i akcentuje jego oryginalną stylistykę. Wrażenie to potęgują chromowane końcówki rur wydechowych, sterowany elektrycznie składany dach chowany pod pokrywą bagażnika i harmonijnie zintegrowany z nadwoziem oraz trzecie światło stopu umieszczone w górnej części na środku bagażnika.

Nowa Flavia Cabrio szczyci się pokaźną przestrzenią bagażową – specjalnej technologii składania dachu, która wynosi 377 litrów, gdy dach jest złożony i 198 litrów, gdy dach jest otwarty.

Nadwozie jest dostępne w kolorach Deep Cherry, Bright White, Silver, Black, Mineral Grey i Blackberry. Kolory nadwozia można połączyć z dwoma rodzajami wystroju wnętrza, czyli czernią i odcieniami czerni i bieli oraz dwoma wariantami składanego dachu - czarnym i beżowym.

Debiut Lancii Flavia Cabrio w Genewie 3 Wersja wyposażenia „All inclusive"
Wnętrze cechuje się wyrafinowaniem i innowacyjnością charakterystyczną dla włoskiego stylu wyróżniającego samochody Lancii. Nowa konsola ma eleganckie, chromowane wykończenia i duży wyświetlacz centralny. Nowa kierownica została obita skórą najwyższej jakości i zintegrowana z urządzeniami służącymi do bezpiecznego sterowania radiem, tempomatem oraz telefonem komórkowym. Nowe fotele z tapicerką wykonaną z doskonałej skóry mają praktyczne, aktywne zagłówki.

Lancia Flavia Cabrio będzie oferowana w wersji „all inclusive". Jak sama nazwa wskazuje, wersja ta obejmuje bogate wyposażenie standardowe, w tym: tapicerkę ze skóry wysokiej jakości, system elektronicznej kontroli stabilności pojazdu (ESC), elektroniczną kontrolę trakcji, ABS najnowszej generacji i liczne poduszki powietrzne (przednie poduszki wielostopniowe, boczne i okienne poduszki powietrzne/kurtyny), mocowanie fotelików dziecięcych ISOFIX, innowacyjny system multimedialny Uconnect® z systemem nawigacji satelitarnej Bluetooth i zaawansowany system odtwarzania dźwięku „Boston Acoustics Sound System", wyposażony w 6 głośników oraz dysk twardy o pamięci 40GB (mogący pomieścić około 6 700 utworów).

Debiut Lancii Flavia Cabrio w Genewie 4 Oprócz wyżej opisanych urządzeń w ramach standardowego wyposażenia oferowane są również: czujniki zmierzchu, przyciski sterujące radiem zintegrowane z kierownicą, automatyczne sterowanie klimatyzacją, system monitorowania ciśnienia w oponach (TPMS), zdalnie sterowany składany dach, bezkluczowy system otwierania i zamykania pojazdu (Keyless Entry), ogrzewane i elektrycznie regulowane fotele, ogrzewane i elektrycznie sterowane lusterka zewnętrzne, fotochromatyczne lusterko wsteczne i zagłówki zapobiegające urazom kręgosłupa szyjnego.

Silnik o mocy 175 KM i 6-biegowa automatyczna skrzynia biegów
Nowa Flavia Cabrio jest wyposażona w silnik benzynowy o pojemności 2,4 litra, współpracujący z 6-biegową automatyczną skrzynią biegów. Jednostka napędowa generuje moc maksymalną 175 KM przy 6000 obr./min i maksymalny moment obrotowy 225 Nm przy 4400 obr./min.

Źródło: Lancia