Maserati spotyka Massima Botturę

Maserati spotyka Massima Botturę07.07.2021
Levante Trofeo Fuoriserie Edition dla Massima Bottury, zaprezentowane podczas festiwalu Motor Valley 2021 w Modenie, ucieleśnia koncepcję kreatywności.

Tradycja to składnik, który napędza nas w drodze ku przyszłości. Ta idea łączy Maserati z Massimem Botturą – ambasadorem marki spod znaku trójzębu i protagonistą włoskiej kuchni, obdarzonym geniuszem przenoszenia w przyszłość tego, co najlepsze z przeszłości. Levante Trofeo Fuoriserie Edition dla Massima Bottury, zaprezentowane 1 lipca, jest wynikiem partnerstwa pomiędzy włoską firmą a szefem kuchni, który tak jak Maserati pochodzi z Modeny. I tak jak Maserati potrafi przekraczać wszelkie oczekiwania. Samochód stanowi sumę tej współpracy – eksplozję kreatywności, rzadki przejaw wolności wypowiedzi i wizualną ekspresję życia, które przybiera jaskrawe barwy.

Maserati
Levante Trofeo Fuoriserie Edition dla Massima Bottury

Levante, pierwszy SUV Maserati

To pojazd, który nie zna granic. W rezultacie jest idealnie czystą kartą dla potężnego przypływu energii. W topowej wersji Trofeo, z silnikiem V8 o mocy 580 KM, Levante najpełniej łączy osiągi, przyjemność z jazdy i prędkość. Fuoriserie Edition wyróżnia nadwozie Blu Stradale z kolorowymi plamami, które znajdują się również na wstawkach w kabinie, na desce rozdzielczej oraz konsoli środkowej. Tak powstało Maserati, które jest prawdziwą eksplozją kreatywności – z każdego punktu widzenia.

Maserati
Levante Trofeo Fuoriserie Edition dla Massima Bottury

W wyobraźni Massima Bottury doświadczenie jazdy w terenie, naturalnym środowisku Levante, jest niczym malarstwo gestu. W młodości, dorastając we włoskiej dolinie motoryzacyjnej, szef kuchni uwielbiał ścigać się lokalnymi drogami ze swoimi starszymi braćmi za kierownicą klasycznych aut. W rezultacie ich karoserie były pokryte błotem lub „wyścigowymi szramami”, jak pieszczotliwie nazywa je Bottura. Zupełnie jak w życiu – każdy z nas jest bohaterem własnej przygody. Zmieniają nas przeżyte doświadczenia, kształtują spotkania, zwycięstwa i porażki, naznaczone żywymi kolorami kultury. W końcu, pozostając sobą, stajemy się też kimś innym. Aby zapamiętać wartość tej lekcji, po swoich off-roadowych wyścigach Massimo Bottura przez wiele dni celowo nie zmywał błota z samochodu.

Maserati
Levante Trofeo Fuoriserie Edition dla Massima Bottury

Program personalizacji Maserati Fuoriserie

Jego specjalne Levante Trofeo powstało w ramach programu personalizacji Maserati Fuoriserie, który oferuje klientom najróżniejsze alternatywy, pozwalające dopasować ich Maserati do swojego gustu. Samochód jest postrzegany jako element garderoby, który dumnie „nosi się” na drogach świata w geście wyrażania siebie i jako symbol koncepcji współczesnego luksusu.

Maserati Fuoriserie to czysta kartka papieru, a marka oferuje szeroką gamę narzędzi do rysowania oraz kolorów, całą resztę pozostawiając inspiracji klienta – pozwalając mu wcielić się w rolę trendsettera i wyrazić własną, osobistą kreatywność. Aby pomóc klientom odnaleźć drogę wśród tysięcy możliwych kombinacji, jako punkt wyjścia Maserati stworzyło trzy podstawowe kolekcje: Corse, Unica i Futura. To trzy klastry, które wyrażają siłę marki i reprezentują jej wartości, łącząc sportowy charakter z elegancją i innowacyjnością.

Maserati
Levante Trofeo Fuoriserie Edition dla Massima Bottury

Modyfikacja innych modeli Maserati

Program oferuje bogaty zestaw modyfikacji modeli Ghibli, Quattroporte i Levante. Na zamówienie dostępne są teraz nowe lakiery i malowania nadwozi, kolory obręczy i zacisków hamulców, a także specyficzne kombinacje wykończenia wnętrz z różnymi schematami kolorów szwów oraz wystrojów. Korzystając z szerokiej palety odcieni nadwozia i malowań, personalizować można również nowy supersamochód MC20. Z czasem kolekcje Fuoriserie mają być wzbogacane i odnawiane; program obejmuje też dodatkowy poziom „Sartoria”, pozwalający na spełnienie jeszcze bardziej indywidualnych wymagań klientów.

Levante Trofeo Fuoriserie Edition dla Massima Bottury, zaprezentowane podczas festiwalu Motor Valley 2021 w Modenie, ucieleśnia koncepcję kreatywności, którą „wyznają” zarówno eksperci programu personalizacji Maserati Fuoriserie, jak i Massimo Bottura – koncepcję otwartą na nowe doświadczenia, piękno oraz odkrywanie swojego prawdziwego ja poprzez spotykanie innych ludzi na drodze życia.

Źródło: Maserati S.p.A.