Maserati GranCabrio MC zadebiutuje w Paryżu

Maserati GranCabrio MC zadebiutuje w Paryżu24.09.2012
Jak donosi serwis gtspirit.com Maserati planuje zaskoczyć nas podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Paryżu premierą nowego modelu Maserati MC. I nie są to tylko dziennikarskie spekulacje, ponieważ na tydzień przed rozpoczęciem ...

...tej jednej z najważniejszych imprez motoryzacyjnych na naszym kontynencie brytyjski producent upublicznił krótki filmowy teaser zapowiadający ten debiut. Oczywiście z zapowiedzi nie sposób wywnioskować o jakichkolwiek szczegółach dotyczących nowego Maserati, poza tym, że chodzi o model MC i że publicznie pojawi się on po raz pierwszy 27 września, czyli już w najbliższy czwartek.

Możemy za to posłuchać, jak brzmi silnik nowego, sportowego członka rodziny MC. Dziennikarze z gtspirit.com sugerują, że premierowym samochodem, który pokaże się w stolicy Francji będzie kabriolet GranCabrio MC.

Przypomnijmy, że pierwszym modelem z serii MC było Maserati GranTurismo MC Stradale, które dziwnym trafem również po raz pierwszy publicznie zostało zaprezentowane podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Paryżu, dwa lata temu.

GranTurismo MC Stradale zostało wyposażone w bardziej zaawansowane rozwiązania technologiczne w porównaniu ze standardowym modelem, udoskonalające aerodynamikę nadwozia i wzmacniające silnik. Jego powstanie zainspirowały wyścigowe pojazdy Trofeo GrandTurismo MC i modele z serii GT4 Motorsports.

Dwuosobowe Maserati generuje moc 450 KM i jest najszybszym (rozpęd z miejsca do 100 km/h zajmuje mu 4,6 sekundy, prędkość maksymalna przekracza 300 km/h), najlżejszym (jego masa to 1770 kg) i najmocniejszym pojazdem w ofercie producenta.

Jeśli paryska premierą Maserati będzie wariant GrandTurismo MC Stradale ze składanym dachem, może być bardzo ciekawie. „Ciekawa” może być także jego cena, biorąc pod uwagę, że tegoroczne GrandTurismo MC Stradale kosztuje ok. 110 00 funtów szterlingów, czyli niecałe 569 000 złotych.


Źródło: gtspirit.com, Maserati, YouTube, opracowanie: BM