Nocne testy nowego Maserati Quattroporte

Nocne testy nowego Maserati Quattroporte02.01.2013
W listopadzie zeszłego roku przedstawialiśmy pierwsze wizualizacje nowego Maserati Quattroporte, które pokaże się po raz pierwszy oficjalnie i publicznie podczas North American International Auto Show w Detroit ...

...rozpoczynającego się już za niecałe dwa tygodnie. Jak dotąd niewiele wiadomo o jego specyfikacji technicznej, co zaostrza tylko apetyty fanów. By zapobiec nadmiernej ciekawości motoryzacyjnych paparazzi Maserati postanowiło uchylić rąbka tajemnicy i opublikowało film dokumentujący testy nowego Quattroporte na mieszczącym się na terenie włoskiego Piemontu torze Balocco, głównym „poligonie”, na którym sprawdzane są modele należące do Grupy Fiata.

Pojazd nie był specjalnie zamaskowany, osłonięto go jedynie fragmentarycznie czarną taśmą, korzystał jednak z nietypowego kamuflażu, bowiem film nakręcono pod osłoną nocy. Za kierownicą nowego Maserati Quattroporte zasiadał oficjalny kierowca testowy włoskiego producenta – Fabrizio Galvan. On też opatrzył dokument komentarzem w języku angielskim. Testy Quattroporte przeprowadzono 5 września zeszłego roku, a na celu miały potwierdzenie osiągów samochodu oraz sprawdzenie, czy silnik i układ wydechowy nowego Maserati brzmią, jak należy.

Maserati Quattroporte 2014 zostało gruntownie zmodernizowane Ma nową jednostkę napędową o lepszych osiągach, nowe zawieszenie, nowy układ kierowniczy oraz odświeżony wygląd nadwozia i kabiny. Zwiększono w nim rozstaw kół i osi. Nowe Quattroporte wizualnie będzie się odróżniać od poprzedniej generacji brakiem ram dla szyb drzwiowych.

Pierwsze wizualizacje Maserati Quattroporte.


Źródło: Maserati, opracowanie: BM