Maserati Levante z silnikami od Quattroporte

Maserati Levante z silnikami od Quattroporte22.05.2013
Grupa Fiata zainwestowała sporo pieniędzy pochodzących z przynoszących zyski marek należących do Chryslera w nowe portfolio Maserati. Na razie dało to rezultaty w postaci wypuszczenia na rynek nowego, …

całkiem atrakcyjnego modelu Quattroporte i dość skromnie wyglądającego, mniejszego całkiem sedana Ghibli . Wciąż jednak nie wiadomo do końca, jakie będą losy nowego SUVa o nazwie Levante, którego w wersji koncepcyjnej o nazwie Kubang mogliśmy oglądać podczas debiutu w 2011 roku na Międzynarodowej Wystawie Samochodowej we Frankfurcie (mówiło się też, że model będzie nosić nazwę Cinqueporte).

Plotka głosiła, że Grupa Fiata planuje ostatecznie pod nazwą Levante sprzedawać nieco przerobionego Jeepa Grand Cherokee, jednak najnowsze raporty donoszą, że może on mieć więcej wspólnego z modelem Quattroporte.

Dziennikarze serwisu Edmunds twierdzą, że należy się spodziewać, iż Levante będzie wyposażone w niektóre rozwiązania elektroniczne Chryslera. Oferta silnikowa ma się rozpoczynać od 3-litrowej jednostki V6 biturbo o mocy 410 KM i obejmować też większą, 3,8-litrową jednostkę V8 generującą 530 KM. Obie stworzyło Ferrari i są wykorzystywane w Maserati Quattroporte. Levante będzie dostępne tylko z jednym silnikiem wysokoprężnym: 3-litrową jednostką V6 o mocy 275 KM i maksymalnym momencie obrotowym 600 Nm.

Wszystkie silniki mają współpracować z 8-biegową przekładnią i Levante będzie mieć napęd na wszystkie koła będący zmodyfikowaną wersją rozwiązania stosowanego w Quattroporte.

Źródło: Edmunds, opracowanie: BM