MINI Cabrio Sidewalk i kwitnące wiśnie

MINI Cabrio Sidewalk i kwitnące wiśnie25.04.2020
Na drzewach pojawiają się kwiaty, a na drogach MINI Cabrio - te dwa wyraźne sygnały jednoznacznie zwiastują nadejście upragnionej wiosny.

Przyroda nie zna kwarantanny. Kwitnące wiśnie są więc również w tym roku nieomylnym znakiem początku wiosny – i bardziej niż kiedykolwiek symbolem wyczekiwania nadchodzących czasów, kiedy pięknem chwili będzie można cieszyć się wspólnie i na zewnątrz. Niezwykłym zwiastunem wiosny jest również nowe MINI Cabrio Sidewalk. Edycja specjalna czteroosobowego kabrioletu zachęca do otwarcia dachu, łapania pierwszych ciepłych promieni słonecznych, spojrzenia w niebo i podziwiania piękna kolorów kwitnących wiśni.

Idealnym ku temu celem podróży jest Bonn. Breite Straße w dawnej stolicy Niemiec jest uważana zarówno przez mieszkańców, jak i turystów za szczególnie atrakcyjne miejsce do podziwiania tego biało-różowego spektaklu. MINI Cabrio Sidewalk kontrastuje z subtelną grą kolorów na bońskiej starówce wyrazistym błękitem. Lakier metalizowany w kolorze Deep Laguna stworzony specjalnie do tej edycji połączono z pasami na masce silnika i 17-calowymi obręczami kół ze stopów lekkich Scissor Spoke 2-tone, również charakterystycznymi dla tego modelu.

MINI
MINI Convertible Sidewalk

Warto też zwrócić uwagę na ekskluzywny tekstylny dach edycji specjalnej. Miękki dach MINI Yours Sidewalk ma kunsztownie wplecioną grafikę z motywem strzałek. Podczas wiosennej przejażdżki po Bonn będzie oczywiście otwarty. Elektryczny, a więc niemal bezgłośny napęd potrzebuje w tym celu zaledwie 18 sekund. I już pierwsze płatki kwiatów mogą spadać na antracytowe fotele w ekskluzywnej tapicerce skórzanej MINI Yours Leather Lounge Sidewalk, gdzie razem z kontrastującym stebnowaniem w kolorach Petrol i Energetic Yellow tworzyć będzie kolorową kompozycję. Specyficzne dla danego modelu akcenty w kolorze Petrol można znaleźć również na elipsach w drzwiach oraz na podświetlanej listwie dekoracyjnej po stronie pasażera nowego MINI Cabrio Sidewalk.

Fascynacja tymi delikatnymi zwiastunami wiosny ma swoje źródło w Japonii. Kwiat wiśni jest tam czczony od wieków. Symbolizuje piękno i ulotność – ten imponujący spektakl przyrodniczy trwa zaledwie kilka tygodni od końca marca do początku maja. Pierwotnie święto kwitnącej wiśni było zarezerwowane dla dworu cesarskiego, ale od XVII wieku Hanami – co w tłumaczeniu oznacza „oglądanie kwiatów” – jest obchodzone przez wszystkich Japończyków.

MINI
MINI Convertible Sidewalk

Obecnie tradycja festiwali kwitnącej wiśni wyszła daleko poza Azję, do Ameryki Północnej i Europy. W Waszyngtonie podczas dorocznego Cherry Blossom Festival świętowana jest przyjaźń między Japonią a USA. W regionie Estremadury w zachodniej Hiszpanii od marca do maja ponad dwa miliony drzew wiśniowych zmienia „Valle del Jerte” w różowo-białe morze. A Hamburg od ponad 50 lat świętuje w ramach Festiwalu Kwitnącej Wiśni współpracę partnerską z Osaką.

Kwiatowa fascynacja w Bonn jest stosunkowo młodym zjawiskiem. Prawdziwy boom nastąpił w 2012 roku, kiedy to wpis na profilu „Places to See Before You Die” na Facebooku przyniósł bońskiemu morzu kwiatów niewyobrażalną sławę.

Również w tym roku spacerowicze i amatorzy fotografii będą mogli cieszyć się urokiem alei wiśni. Bo dlaczego by nie? Spektakle przyrodnicze można przecież podziwiać w pojedynkę lub w parach przy zachowaniu odpowiedniego dystansu lub podczas przejażdżki nowym MINI Cabrio Sidewalk.

Źródło: MINI