Średnia ocena modelu na podstawie opinii »
użytkowników publikowanych w dziale »
opinie kierowców - oceń swoje auto »
ffffe
4.19

Mini Hatch

Mini Hatch

MINI Hatch to kompaktowy samochód osobowy produkowany przez BMW od 2001 roku.

Model zyskał ogromną popularność dzięki swojemu ikonicznemu designowi, który nawiązywał do kultowego brytyjskiego modelu, sprzedawanego od końca lat 50. do 2000 roku i dynamicznym osiągom oferowanym przez szeroką gamę jednostek napędowych.

Znany z charakterystycznego stylu i zwrotności, model ten jest idealny do miejskiej jazdy. Dostępny w różnych wersjach i konfiguracjach, MINI Hatch oferuje nie tylko efektowny wygląd, ale także wyjątkową przyjemność z jazdy. Nowe MINI wprowadzone na rynek w 2001 roku jest nieco większe i cięższe od swego klasycznego poprzednika, a także nie tak spartańsko wyposażone.

MINI Hatch R50/R53 (2001-2006)

Pierwsza generacja MINI Hatch została wprowadzona na rynek w 2001 roku. Oparta na współpracy z BMW, zachowała klasyczny wygląd oryginalnego MINI, jednocześnie wprowadzając nowoczesne rozwiązania. Dostępna w wersjach One, Cooper i Cooper S, oferowała różne poziomy mocy, z zachowaniem charakterystycznej zwrotności i oszczędnego paliwa.

To małe, acz urokliwe autko występowało początkowo tylko jako limuzyna, a w 2004 roku do oferty dołączono także wersję MINI Cabrio R52. MINI występuje w wielu wariantach wyposażenia i w wielu wersjach specjalnych, różniących się głównie designem nadwozia.

MINI Hatch R56 (2006-2013)

W 2006 roku nastąpiła ewolucja modelu MINI Hatch. Zaprezentowano jego drugą generację, z silnikiem zaprojektowanym przez BMW przy współpracy z koncernem PSA i drobnymi zmianami w wyglądzie – lekko zmodyfikowany tył i przód z wyższą pokrywą silnika. Zwiększono też rozmiary, co przełożyło się na przestronniejsze wnętrze. Wprowadzono także nowoczesne technologie, w tym systemy bezpieczeństwa i rozrywki. Wersje Cooper D i John Cooper Works dostarczały dodatkowego urozmaicenia. Wciąż utrzymywano charakterystyczny design, który przyciągał uwagę na ulicach.

MINI Hatch F55/F56 (2013-)

Trzecia generacja MINI Hatch, debiutująca w listopadzie 2013 roku, kontynuowała tradycję innowacji. Zastosowano lekkie materiały, co poprawiło osiągi i efektywność paliwową. Oferuje różne warianty silników, w tym elektryczne i hybrydowe, dostosowując się do rosnącej świadomości ekologicznej. Wprowadzono również nowoczesne systemy multimedialne, podnoszące komfort jazdy. Nowa wersja ponownie była większa od poprzedniej generacji i na starcie otrzymała pięć całkowicie nowych jednostek napędowych.

MINI Hatch cieszy się popularnością również dzięki licznym wersjom specjalnym. Jedną z nich jest oczywiście MINI Cooper S Works, o zwiększonej mocy i sportowym zawieszeniu, oferująca jeszcze bardziej ekscytujące wrażenia z jazdy.

We wrześniu 2019 roku podczas Międzynarodowych Targów Samochodowych (IAA) we Frankfurcie MINI zaprezentowało w pełni elektryczną odmianę MINI Cooper SE, podkreślającą zaangażowanie marki w zrównoważoną mobilność.

MINI Hatch J01 (2023-)

MINI Hatch najnowszej generacji został zaprezentowany 1 września 2023 roku. W pełni elektryczne MINI Cooper SE (J01) zostało zaprezentowane na targach IAA Mobility we wrześnie 2023 roku.

MINI Hatch to nie tylko samochód, to styl życia. Jego ewolucja od pierwszej generacji do teraźniejszości nie tylko podkreśla innowacyjność, ale także zdolność do adaptacji do zmieniających się potrzeb kierowców, zachowując jednocześnie niepowtarzalny charakter marki MINI.

Ceny nowych modeli

Mini Hatch - Fotogalerie

Ostatnie 30 wiadomości związane z Mini Hatch:

Nowe MINI Cooper S w linii stylistycznej Classic

Nowe MINI Cooper S w linii stylistycznej Classic Nowe MINI Cooper S z czterocylindrowym silnikiem benzynowym z linii stylistycznej Classic szczególnie mocno oddaje charakter tego zwinnego trzydrzwiowego...

czytaj dalej

Nowe MINI Cooper C i S z silnikiem benzynowym

MINI-Cooper-2024W nowej rodzinie modeli marki, moc silników benzynowych określana jest w MINI Cooper oznaczeniem C, a w mocniejszej wersji - S. Tym samym atrakcyjną ofertę napędów nowego ...

czytaj dalej

Elektryczne MINI Cooper na targach IAA Mobility

MINI-Cooper-SE-2023Żaden inny samochód na świecie nie podkreśla własnej historii i tradycji ewolucyjnym rozwojem, a jednocześnie wciąż na nowo wyznacza nowe standardy techniczne w ciągu ponad 60 lat ...

czytaj dalej

MINI John Cooper Works w wersji limitowanej

MINI-John-Cooper-Works-1to6-EditionWyposażone w moc 231 KM i całe mnóstwo wyścigowego know-how, MINI John Cooper Works zapewnia maksymalną frajdę i autentyczne motorsportowe wrażenia z jazdy. Limitowane do 999 ...

czytaj dalej

5-drzwiowe MINI Cooper S z charakterem

5-drzwiowe MINI Cooper S z charakterem Charakterystyczny kolor nadwozia Island Blue, dach oraz nakładki lusterek w kontrastującym czarnym kolorze oraz 17-calowe obręcze kół ze stopów lekkich dodają MINI...

czytaj dalej

MINI John Cooper Works jako kolorowa rakieta kieszonkowa

MINI-JCW-Barracuda-ShoxxJeszcze bardziej niż “prawdziwe” BMW, modele marki MINI są symbolem motoryzacyjnej indywidualności. Kultowa marka o brytyjskich korzeniach już fabrycznie oferuje ...

czytaj dalej

Pozostałe artykuły ...

Mini - archiwum artykułów