MINI John Cooper Works na kołach OZ

MINI John Cooper Works na kołach OZ02.01.2023
MINI John Cooper Works już samo w sobie jest niezwykle ciekawą propozycją dla osób lubiących się wyróżnić, a z odpowiednimi modyfikacjami auto nabiera jeszcze więcej charakteru.

Jak powszechnie wiadomo, MINI już od około 20 lat buduje pod kierownictwem BMW małe i kompaktowe samochody, które nie tylko są niezwykle modne i cieszą się powodzeniem. Ponadto charakteryzują się, choć ta właściwość nieco ucierpiała w młodszych generacjach, wyjątkową dynamiką jazdy.

MINI  John Cooper Works

Oczywiście dotyczy to również najmocniejszej wersji poza modelem specjalnym GP, John Cooper Works, w skrócie JCW. Jednocześnie zachęca to jego właścicieli do optymalizacji i personalizacji swojego kompaktowego samochodu sportowego.

Tak właśnie stało się z prezentowanym tutaj przykładem trzydrzwiowego MINI o mocy 231 KM. Otrzymał on profesjonalnie zrealizowane modyfikacje w firmie tuningowej JMS Fahrzeugteile. Na osiach zamontowano wysokiej jakości koła OZ Racing Ultraleggera o wymiarach 8x18 cali. Charakteryzują się one czarnym wykończeniem i jak sama nazwa wskazuje bardzo niską wagą. Całość uzupełniają zapewniające dużą przyczepność opony Hankook Ventus V12 evo 2 w rozmiarze 215/35ZR18.

MINI  John Cooper Works

Oprócz tego oczywiście zmniejszono prześwit pojazdu. To zasługa sprężyn H&R, które obniżają nadwozie o około 30 milimetrów. Są one również idealnie dobrane do pracy w połączeniu ze standardowymi amortyzatorami JCW.

Chociaż w tym przypadku nie zostało to zrobione, JMS na życzenie oferuje również dodatkowe modyfikacje, takie jak poprawa wydajności silnika i sportowe układy wydechowe dla samochodów MINI.

MINI  John Cooper Works

Wysokiej jakości produkty JMS są dostępne w salonach samochodowych, dobrze zaopatrzonych sklepach specjalistycznych lub bezpośrednio w JMS vehicle parts (www.jms-fahrzeugteile.de).

Źródło: JMS Fahrzeugteile GmbH