MINI Countryman SE ALL4 - elektryczne i gotowe na każdy teren

MINI Countryman SE ALL4 - elektryczne i gotowe na każdy teren30.10.2023
W pełni elektryczne MINI Countryman SE ALL4 to niezawodny towarzysz w odkrywaniu nowych dróg, a napęd na wszystkie koła ALL4 sprawia, że jest niezawodne na każdej nawierzchni.

W pełni elektryczne MINI Countryman SE ALL4 to niezawodny towarzysz w odkrywaniu nowych dróg. Wszechstronny crossover umożliwia jazdę bez lokalnej emisji po różnorodnym terenie. Umożliwia to napęd na wszystkie koła ALL4, rozszerzone funkcje asystentów kierownia, częściowo zautomatyzowana jazda na poziomie 2 i zasięg elektryczny do 433 kilometrów zgodnie z cyklem WLTP.

MINI Countryman SE ALL4 2024

Nowoczesna, minimalistyczna stylistyka z przejrzystymi powierzchniami i szerszymi nadkolami wzmacnia wygląd MINI Countryman SE ALL4. Samochód znacznie urósł i mierzy 4 433 mm długości, 1 843 mm szerokości i 1 656 mm wysokości. W efekcie, największy model MINI oferuje nową przestrzeń wewnątrz. Dzięki pojemności bagażnika, który oferuje do 1450 litrów, nawet nieporęczne przedmioty mogą być łatwo transportowane po złożeniu kanapy.

„Nowe, w pełni elektryczne MINI Countryman z napędem na wszystkie koła to uosobienie wszechstronności i przyjemności z jazdy. Jest to pierwsze MINI "Made in Germany" i stanowi deklarację przyjaznej dla środowiska mobilności. Dzięki zwiększonym rozmiarom jest to pojazd dla całej rodziny" - mówi Stefanie Wurst, szefowa MINI.
MINI Countryman SE ALL4 2024

W pełni elektryczny napęd na wszystkie koła zapewnia lokalnie bezemisyjne przygody

Dwa mocne silniki elektryczne oferujące łączną moc 230 kW/313 KM i moment obrotowy 494 Nm zapewniają MINI Countryman SE ALL4 doskonałe osiągi niezależnie od terenu. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje 5,6 sekundy, a prędkość maksymalna to 180 km/h. Akumulator ma pojemność 66,45 kWh.

Dzięki szybkiemu ładowaniu prądem o mocy do 130 kW wystarczy niespełna 30 minut, aby naładować akumulator od 10 do 80 procent. Klienci mogą zoptymalizować proces ładowania w dowolnym momencie i przeglądać je za pośrednictwem aplikacji MINI.

MINI Countryman SE ALL4 2024

Aby zapewnić szczególnie przyjemny początek podróży, ładowanie można zakończyć przed ustaloną godziną odjazdu, a wnętrze pojazdu może być do tego czasu klimatyzowane do pożądanej temperatury. Po raz pierwszy nowe MINI Countryman SE ALL4 można ładować za pomocą systemu Plug & Charge. Rozpoznaje on publiczne stacje ładowania bez potrzeby dodatkowej autoryzacji i automatycznie rozpoczyna proces ładowania.

Innowacyjne systemy wspomagające wspierają kierowcę w podróży. Dzięki Driving Assisant Professional, MINI Countryman SE ALL4 po raz pierwszy umożliwia częściowo zautomatyzowaną jazdę na poziomie 2 na autostradach. Pozwala to kierowcy zdjąć ręce z kierownicy przy prędkościach do 60 km/h, o ile nadal uważnie śledzi ruch drogowy i pozostaje gotowy do interwencji w każdej sytuacji. Ponadto asystent może zidentyfikować miejsca w korku niezbędne do zmiany pasa na zjazdowy. Następnie doprowadza pojazd do optymalnej prędkości dla zmiany pasa ruchu.

MINI Countryman SE ALL4 2024

Maksymalny charakter terenowy z typowymi proporcjami MINI

Stylistyka MINI Countryman SE ALL4 podkreśla charakter crossovera poprzez pionową orientację detali nadwozia, charakterystyczną przednią atrapę chłodnicy, wyraziste reflektory i mocno wyrzeźbioną maskę. Krótkie zwisy i smukłe kontury nadają sylwetce pojazdu elegancką prezencję.

Charakterystyczne 20-calowe obręcze kół ze stopów lekkich są, podobnie jak całe nadwozie, zoptymalizowane pod kątem aerodynamiki. W rezultacie model osiąga współczynnik oporu powietrza na poziomie 0.26, co przekłada się na bardziej ekonomiczne zużycie energii i zapewnia większy zasięg. Stylowa konstrukcja słupka C z charakterystycznym dla modelu logo ALL4 zlokalizowana pod wydłużoną linią dachu z tyłu pojazdu sprawia, że wydaje się on krótszy. Tylna część jest jednolita, z przezroczystymi powierzchniami i zlicowanymi tylnymi światłami. Ich pionowa orientacja podkreśla szerszą postawę MINI Countryman SE ALL4. LED-owe reflektory i tylne światła MINI nadają temu charakterystycznemu wyglądowi nowy blask dzięki unikalnym sygnaturom świetlnym.

MINI Countryman SE ALL4 2024

Cztery warianty wyposażenia stanowią indywidualne akcenty i podkreślają różne cechy pojazdu za sprawą stylowych elementów zewnętrznych i wewnętrznych. MINI Countryman SE ALL4 zostało rozszerzone o nowy lakier Vibrant Silver po raz pierwszy w gamie charakterystycznych kontrastujących dachów MINI.

Zaawansowana technologia i wysokiej jakości materiały we wnętrzu. Centralnym punktem kokpitu MINI Countryman SE ALL4 jest okrągły wyświetlacz OLED. Stanowi on centrum sterowania o średnicy 240 mm i wysokiej jakości szklanej powierzchni umożliwia obsługę systemów informacyjno-rozrywkowych, jak i asystentów kierowania. Dzięki nowemu systemowi operacyjnemu MINI 9, wszystkie funkcje pojazdu można obsługiwać intuicyjnie za pomocą dotyku lub asystenta głosowego.

MINI Countryman SE ALL4 2024

Tryby MINI Experience Modes zapewniają szczególnie angażujące wrażenia z jazdy. Oprócz określonych elementów graficznych na wyświetlaczu OLED, fani MINI mogą doświadczyć wnętrza w nowy sposób dzięki projekcji świetlnej w różnych kolorach i wzorach. Ponadto nowe MINI Driving Sounds w całkowicie elektrycznym MINI Countryman SE ALL4 tworzą niepowtarzalną atmosferę.

W nowym MINI Countryman SE ALL4 kierowca i pasażer podróżujący na przednim fotelu zyskują na komforcie dzięki niemal trzem centymetrom dodatkowej szerokości na wysokości ramion i łokci. Fotele z tyłu również zyskały 2,5 centymetra szerokości. Dzięki wyraźnym kształtom i desce rozdzielczej z dwukolorowym wzorem tekstylnym kokpit wygląda nowocześnie i przejrzyście. Dzięki panoramicznemu szklanemu dachowi wnętrze wygląda wyjątkowo jasno i przyjaźnie. Cztery przeprojektowane wersje wyposażenia prezentują nowoczesną koncepcję wnętrza w różnych formach.

MINI Countryman SE ALL4 2024

Najważniejsze funkcje jazdy są bezpośrednio dostępne za pośrednictwem przeprojektowanego paska przełączników. Eliminuje to potrzebę stosowania dźwigni zmiany biegów i tworzy przestrzeń na konsoli środkowej na praktyczne schowki. Dla przykładu smartfony mogą być przechowywane w przestronnym schowku i jednocześnie ładowane bezprzewodowo.

Wszystkie podane dane techniczne mają charakter wstępny.

Źródło: MINI