Nowe MINI John Cooper Works w Paryżu

Nowe MINI John Cooper Works w Paryżu04.10.2008
Poprzez prezentację nowych MINI John Cooper Works marka ustanowiła nowe standardy radości z jazdy i indywidualnego stylu połączonego z niewiarygodną wydajnością i doskonałą jakością ...

Wzbogacenie palety modelowej na paryskim Salonie Samochodowym o wyjątkowo sportową wersję przyczyni się do umocnienia pozycji marki MINI jako wiodącego producenta niezwykle zwinnych, niewielkich pojazdów luksusowych.

Nowe MINI John Cooper Works w Paryżu 1 Zaledwie kilka tygodni po udanej premierze rynkowej pojazdy MINI John Cooper Works oraz MINI John Cooper Works Clubman zadebiutują na Mondial de l’Automobile 2008. Te niezwykle sportowe modele napędzane są czterocylindrową jednostką napędową o mocy 155 kW/211 KM wyposażoną w turbosprężarkę Twin Scroll i bezpośredni wtrysk benzyny znany z silnika montowanego w nowej wyścigowej wersji MINI CHALLENGE.

Rozwiązania przeniesione wprost ze sportów motorowych widoczne są w specjalnym układzie hamulcowym, niewiarygodnie lekkich obręczach kół, nowym układzie wydechowym i zmodyfikowanej sześciobiegowej skrzyni manualnej w MINI John Cooper Works i MINI John Cooper Works Clubman.

MINI John Cooper Works i MINI John Cooper Works Clubman oferują pasję sportów motorowych w codziennej jeździe. Oba modele uzyskują doskonałe osiągi dzięki połączeniu cech, które czynią marki MINI i John Cooper Works tak wyjątkowymi. MINI John Cooper Works przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 6,5 sekundy, natomiast MINI John Cooper Works Clubman oferuje równie dynamiczne 6,8 sekundy na tym samym dystansie. Prędkość maksymalna obu modeli to z kolei 238 km/h.

Nowe MINI John Cooper Works w Paryżu 2 MINI oraz John Cooper Works: symbioza pełna tradycji i pasji związanej z jazdą. MINI John Cooper Works Clubman i MINI John Cooper Works produkowane są w oksfordzkich zakładach MINI. Oba modele sprzedawane są przez autoryzowane salony MINI na całym świecie.

Wprowadzenie obu atletów ustala również nową pozycję marki John Cooper Works: oprócz komponentów jezdnych stworzonych specjalnie dla MINI oba nowe modele po raz pierwszy dumnie prezentują nowe logo wyrażające pełną integrację marki John Cooper Works z marką MINI.

Bliskie relacje pomiędzy MINI a John Cooper Works sięgają kilka dekad wstecz do starej tradycji sportów motorowych odzwierciedlonej w typowych wartościach radości z jazdy, doskonałej jakości i indywidualnego stylu. Prezentowane na paryskim salonie MINI John Cooper Works wyposażone będzie w liczne akcesoria z gamy John Cooper Works pozwalające zwiedzającym podziwiać harmonijny wizerunek nowych modeli MINI z elementami John Cooper Works.

Rodzina MINI: bardziej atrakcyjna i różnorodna niż dotychczas. Uzupełniona o nowe modele i zintegrowana z marką John Cooper Works paleta modelowa MINI staje się jeszcze bardziej atrakcyjna i różnorodna niż dotychczas. Zróżnicowane wersje nadwozia, bogata gama silników oraz unikalne możliwości indywidualizacji każdego modelu pozwalają stworzyć typowe dla MINI poczucie wyjątkowości.

Nowe MINI John Cooper Works w Paryżu 3 Nowe MINI John Cooper Works i MINI John Cooper Works Clubman, jak i wszystkie inne modele MINI tworzone są na indywidualne zamówienie klienta. Cztery silniki benzynowe oraz jeden wysokoprężny w MINI, trzy silniki benzynowe i jedna jednostka wysokoprężna w MINI Clubman, a także wyjątkowo szeroki wachlarz opcji lakieru, kolorów, materiałów i elementów wyposażenia wnętrza, akcesoriów i opcji wyposażenia specjalnego czynią każde MINI prawdziwie niepowtarzalnym.

Oprócz indywidualnego stylu i typowej dla wszystkich wersji modelowych wyjątkowej zwinności niezwykły charakter i sukces MINI kształtuje cała paleta doskonałych rozwiązań: nowoczesne jednostki napędowe i wiele udoskonaleń w strefie silnika, takich jak funkcja odzyskiwania energii hamowania Brake Energy Regeneration, funkcja automatycznego włączania i wyłączania silnika czy wskaźnik punktu zmiany biegów, czynią MINI wyjątkowo wydajnym przedstawicielem segmentu niewielkich pojazdów.

Wyjątkowe cechy w tym względzie wykazuje nowe MINI Cooper D, które rozpędza się do 100 km/h w 9,9 s i pokonuje odległość 100 kilometrów, spalając zaledwie 3,9 litra oleju napędowego w cyklu pomiarowym UE.

Nowe MINI John Cooper Works w Paryżu 4 Niezwykła równowaga radości z jazdy i oszczędności zużycia paliwa, a także niska emisja spalin wynosząca tylko 104 gramów CO2 na kilometr w stosunku do mocy 80 kW/110 KM czterocylindrowego silnika, jest cechą niespotykaną w tym segmencie.

Modele MINI i MINI Clubman cechują się ponadto najwyższą jakością wykonania i niezawodnością, a także wzorcowym bezpieczeństwem potwierdzonym wynikiem pięciu gwiazdek w testach zderzeniowych Euro NCAP oraz, jak wiadomo, trwałą wartością pojazdu.

Ogromna popularność i szeroki zakres nowych modeli dostępnych w roku 2007 pozwoliły MINI po raz kolejny pobić rekordy sprzedaży z liczbą ponad 220 000 sprzedanych egzemplarzy. Do historii sukcesu dołącza się również MINI Clubman z ok. 30-procentowym udziałem w ogólnej sprzedaży MINI w roku 2008.

Źródło: BMW