Nowy Peugeot e-Traveller 2024 dla klientów biznesowych

Nowy Peugeot e-Traveller 2024 dla klientów biznesowych19.11.2023
Bardziej wydajny, komfortowy, bezpieczny i elegancki. Nowy Peugeot e-Traveller lepiej niż kiedykolwiek realizuje zapotrzebowanie firm zajmujących się przewozem osób na zeroemisyjne pojazdy.

Nowy Peugeot e-Traveller to idealne rozwiązanie dla wszystkich firm poszukujących pojazdu, który w komfortowych warunkach może przewieźć wielu pasażerów z bagażami, a do tego spełnia zasady zrównoważonego rozwoju.

Nowy e-Traveller jest oferowany w dwóch długościach nadwozia: Standard (4,98 m) i Long (5,33 m). Stosunkowo niewielka wysokość 1,90 m umożliwia wjazd na większość parkingów.

Peugeot e-Travellerl 2024

Peugeot e-Traveller – dostosowany do wszelkich potrzeb

Peugeot e-Traveller to w zależności od wersji 5- lub nawet 9-osobowy samochód, który zapewnia komfort klasy premium i jest przeznaczony dla firm zapewniających przewóz osób (hoteli, firm obsługujących przewozy lotniskowe, korporacji taksówkarskich itd.). W wersji VIP oferuje konfigurację z 4 fotelami ustawionymi przodem do siebie i wyjątkowo luksusowe wyposażenie (trójstrefowa klimatyzacja, przeszklony dach z przesłoną itd.).

W modelu położono szczególny nacisk na praktyczne rozwiązania: przesuwne i wyjmowane fotele, stoliki lotnicze w drugim rzędzie, wbudowane żaluzje przeciwsłoneczne i inne.

e-Traveller może również wspierać użytkowników w outdoorowych aktywnościach dzięki wyposażeniu w system Advanced Grip Control z funkcją Hill Assist Descent Control, który zapewnia mocny napęd i pozwala na jazdę w piaszczystym, błotnistym lub zaśnieżonym terenie o słabej przyczepności.

Dostępna jest również niezwykle praktyczna, przeznaczona głównie do codziennych przewozów wersja E-EXPERT Combi, oferująca do 9 miejsc siedzących – np. dla stowarzyszeń i klubów.

Wspólną cechą wszystkich wersji nowego e-TravellerA jest wyjątkowo przestronna kabina uzyskana dzięki umieszczeniu akumulatora pod podłogą. W zależności od konfiguracji nowy Peugeot e-Traveller może przewieźć do 9 osób i dysponuje wówczas bagażnikiem o pojemności 1.500 litrów lub 5 osób przy pojemności bagażnika 3.000 litrów. W przypadku przewozu 2 lub 3 osób pojemność części bagażowej wzrasta do 4.900 litrów.

e-Traveller, bazując na tych podstawowych zaletach, idzie o krok dalej, zapewniając większą przyjemność jazdy, bezpieczeństwo i wydajność.

Peugeot e-Travellerl 2024

Allure - nowe spojrzenie na elegancję

Nowy e-Traveller to propozycja eleganckiej i komfortowej mobilności w branży przewozu osób.

 • Zmieniona stylistyka przodu. Nowy e-Traveller ma wygląd zgodny z nową stylistyką gamy Peugeot, z oryginalnym grillem z nowym logo marki pośrodku, nowymi reflektorami Full LED z kultową sygnaturą świetlną przypominającą ślad trzech pazurów i zderzakiem zoptymalizowanym pod względem ochrony i aerodynamiki.
 • Nowa deska rozdzielcza. Cyfrowy zespół zegarów i wskaźników oraz duży, 10-calowy centralny ekran dotykowy to praktyczne rozwiązanie, zapewniające bezpieczeństwo. Nowa kierownica może być w opcji wyposażona w funkcję podgrzewania. Zwiększona została liczba i pojemność schowków, umieszczonych między innymi w górnej części deski rozdzielczej i na środkowej konsoli. Na desce rozdzielczej zobaczymy nową, praktyczną i niewielką dźwignię zmiany biegów skrzyni automatycznej e-Toggle.
 • Starannie wykończone wnętrze. W zależności od wersji na siedzeniach pojawiają się nowe tkaniny lub perforowana skóra, a na panelach bocznych nowe okładziny w kolorze Liquid Palladium.
Peugeot e-Travellerl 2024

Emocje - stale ulepszane technologie zwiększające poziom komfortu i bezpieczeństwa

Nowe elementy wyposażenia Peugeot e-Traveller zwiększają poziom komfortu i bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów.

 • Nowy, w 100% cyfrowy zespół zegarów z kolorowym 10-calowym ekranem wchodzi w skład standardowego wyposażenia nowego e-TravellerA. Zapewnia zoptymalizowane i spersonalizowane wyświetlanie najważniejszych informacji, łącznie z informacjami pochodzącymi z systemu nawigacji oraz informacjami dotyczącymi przepływów energii i ładowania akumulatora trakcyjnego.
 • Nowy, duży centralny ekran dotykowy. Nowy e-Traveller jest wyposażony w standardzie w centralny w 100% cyfrowy ekran dotykowy HD 10’’, umożliwiający obsługę systemu audio i systemu nawigacji z dostępem do Internetu. Asystent głosowy „OK Peugeot” zapewnia najwyższy komfort, rozpoznaje naturalną mowę i umożliwia obsługę najważniejszych funkcji pokładowych.
 • Kompletny pakiet systemów wspomagania jazdy: wykrywanie zmęczenia kierowcy, rozpoznawanie znaków ograniczenia prędkości, asystent utrzymania pasa ruchu, automatyczne hamowanie awaryjne z wykrywaniem pieszych i rowerzystów, ogranicznik prędkości. e-Traveller jest wyposażony w szeroką gamę systemów wspomagania jazdy, które w tym nowym modelu zostały uzupełnione o aktywny tempomat.
Peugeot e-Travellerl 2024

Doskonałość - wyposażony w połączone technologie i bardziej wydajny niż kiedykolwiek

 • Kompletna oferta silników elektrycznych o wysokich osiągach i zasięgu do 350 km
 • Trzy tryby jazdy dostosowane do codziennego użytkowania. Nowy Peugeot e-Traveller jest napędzany nowym, bardziej wydajnym silnikiem elektrycznym o mocy 100 kW (136 KM) i maksymalnym momencie obrotowym 260 Nm, który zapewnia optymalne osiągi od momentu ruszania z miejsca do osiągnięcia prędkości maksymalnej 130 km/h. Dostępne są trzy tryby jazdy: Eco, sprzyjający zwiększaniu zasięgu, Power, zapewniający maksymalne osiągi przy pełnym obciążeniu i Normal.
 • Dwa rodzaje akumulatora i zasięg do 350 km. Nowy e-Traveller doskonale spełnia wszystkie potrzeby i oferuje wybór dwóch akumulatorów. Akumulator 50 kWh jest idealnym rozwiązaniem do jazdy po mieście i w strefie podmiejskiej. Zapewnia zasięg do 224 km (w cyklu mieszanym WLTP, obecnie w trakcie homologacji). Dla zapewnienia optymalnej wszechstronności niezależnie od rodzaju trasy Peugeot e-Traveller jest także dostępny z akumulatorem 75 kWh, zwiększającym zasięg do 350 km (w cyklu mieszanym WLTP, obecnie w trakcie homologacji).
 • Nowy system hamowania rekuperacyjnego. W celu optymalizacji zasięgu, nowy e-Traveller został wyposażony w system hamowania rekuperacyjnego o trzech poziomach odzyskiwania energii aktywowanych za pomocą łopatek umieszczonych pod kierownicą.
 • Skuteczne, szybkie ładowanie. Ładowarka pokładowa prądu jednofazowego o mocy 7,4 kW dostępna w standardzie lub ładowarka prądu trójfazowego o mocy 11 kW oferowana w opcji umożliwia bezproblemowe ładowanie akumulatora trakcyjnego z dowolnego terminala.

Szacunkowe czasy ładowania wynoszą odpowiednio:

 • Z terminala publicznego o mocy 100 kW – 38 minut w przypadku akumulatora 50 kWh, 45 minut w przypadku akumulatora 75 kWh (ładowanie od 5 do 80%).
 • Ze stacji Wall Box o mocy 11 kW – pełne naładowanie za pomocą ładowarki pokładowej o mocy 11 kW w ciągu 4 godzin 50 minut w przypadku akumulatora 50 kWh lub 7 godzin 30 minut w przypadku akumulatora 75 kWh.
 • Ze stacji Wall Box o mocy 7,4 kW – pełne naładowanie za pomocą ładowarki pokładowej o mocy 7,4 kW w ciągu 6 godzin 43 minut w przypadku akumulatora 50 kWh lub 11 godzin 20 minut w przypadku akumulatora 75 kWh.
Peugeot e-Travellerl 2024

Najnowszej generacji systemy łączności ze światem

 • Systemy informacyjne z dostępem do Internetu Peugeot i-Connect® i Peugeot i-Connect® Advanced. System Peugeot i-Connect® zapewnia pełną, wysoce responsywną łączność z otoczeniem dzięki funkcji klonowania ekranu (Apple CarPlay / Android Auto). Wrażenie technologicznego zaawansowania potęguje system Peugeot i-Connect® Advanced z wydajnym i skutecznym systemem nawigacji TomTom z dostępem do Internetu. Aktualizacje systemu odbywają się w trybie „over the air”.
 • System łączności bezprzewodowej z Apple Car Play i Android Auto umożliwia teraz przeglądanie na centralnym ekranie pokładowym zawartości smartfona bez konieczności jego podłączania.
 • Na środkowej konsoli z przodu nowego e-TravellerA zamontowana jest bezprzewodowa ładowarka do smartfonów.
 • Zwiększona liczba portów USB. Nowy e-Traveller jest wyposażony w dwa gniazda USB-C na desce rozdzielczej, dwa gniazda USB-C przy fotelach w drugim rzędzie i dwa gniazda 12 V (w schowku w desce rozdzielczej i w bagażniku).

Źródło: Peugeot