Raport DEKRA 2009 wyróżnia Saaba 9-3

Raport DEKRA 2009 wyróżnia Saaba 9-324.12.2008
Według raportu przygotowanego przez ekspertów z międzynarodowego instytutu badawczego Dekra, modele Saab 9-3 są najmniej zawodnymi samochodami w swojej klasie. Szczegółowe badania techniczne pojazdów Saab 9-3 ...

...przeprowadzone w całej Europie wykazały najmniejszą liczbę wykrytych usterek w porównaniu do konkurentów z segmentu klasy średniej. Saab 9-3 zajął w nim pierwsze miejsca dla aut o przebiegu od 0 do 50 000 km oraz od 50 000 do 100 000 km.

Specjalistyczne raporty usterkowości Dekra powstają na podstawie europejskich testów ponad 20 milionów samochodów rocznie i powszechnie uznawane są za bardzo miarodajne. Holding Dekra należy do najstarszych i posiada duże doświadczenie w branży.

Wyniki raportu 2009 są kolejnym potwierdzeniem opinii o wysokiej jakości i niskiej awaryjności samochodów spod znaku Saaba. Przede wszystkim jednak, modele Saab 9-3 zaliczane są do najbezpieczniejszych samochodów na świecie. Potwierdzają to liczne analizy i testy trzech wersji nadwoziowych Saaba 9-3 przeprowadzane przez wyspecjalizowane niezależne instytucje na całym świecie.

Celem pracy inżynierów Saaba nie jest zdobywanie nagród. Badania skupiają się na szczegółach rzeczywistych zdarzeń drogowych. Saabowi zależy na ochronie ludzi, a nie laboratoryjnych manekinów! Od lat Saab wdraża wiele zaawansowanych i nowatorskich rozwiązań. Nieustannie podnosi poziom bezpieczeństwa produkowanych samochodów w realnych warunkach

Źródło: GM