REKLAMA

Saab 9-3 Sport-Hatch Concept

Saab 9-3 Sport-Hatch Concept11.09.2003
Podczas tegorocznego Salonu Samochodowego we Frankfurcie Saab zaprezentuje nowy samochód koncepcyjny "Sport-Hatch", zrywający z dotychczasowym tradycyjnym podziałem na nadwozia typu hatchback oraz kombi ...

Saab 9-3 Sport-Hatch Concept to kontynuacja ofensywy produktowej Saaba. Jest to pięciodrzwiowy, czteromiejscowy samochód o "zacięciu" sportowym i bardzo wysokich osiągach oraz innowacyjnej funkcjonalności. Inspiracją stylizacji typu "fastback" był projekt cross-over coupé Saaba 9-3X, przedstawiony w ubiegłym roku.

Saab 9-3 Sport-Hatch Concept 1 Napędzany dwulitrowym, turbodoładowanym silnikiem benzynowym o mocy 250 KM 9-3 Sport-Hatch Concept jest zapowiedzią wejścia sportowego Saaba do segmentu kombi klasy średniej. Jako wyraz zamierzonej obecności Saaba w tym segmencie, kierowany przez Dyrektora ds. Projektowania Michaela Mauera, zespół koncepcyjny wykorzystał w Sport-Hatch szereg zewnętrznych i wewnętrznych motywów stylistycznych samochodu 9-3X.

"Tak jak 9-3X łączy w sobie coupé z samochodem off-road, tak Sport-Hatch to rodzaj pomostu między hatchbackiem a kombi" – mówi Michael Mauer – "Takiego właśnie produktu należy spodziewać się po Saabie i taki właśnie, zbliżony do koncepcji, samochód przygotowujemy dla naszych klientów."

"Zapowiadaliśmy największą ofensywę produktu w naszej historii" – powiedział Dyrektor Generalny Saaba Peter Augustsson – "a nowe modele prezentowane przez ostatnie dwa lata potwierdzają, iż dotrzymujemy słowa. Dzisiejszy samochód koncepcyjny to nie tylko eksponat wystawowy. To demonstracja naszych planów kontynuacji rozwoju linii modelowej 9-3".

Saab 9-3 Sport-Hatch Concept jest kolejnym etapem najszerszego programu rozwojowego w historii Saaba. Dwa lata temu we Frankfurcie zaprezentowaliśmy „wielofunkcyjny” samochód koncepcyjny Saab 9X . W zeszłym roku w Detroit pokazaliśmy Saaba 9-3X. Całkowicie nowy Saab 9-3 SportSedan wszedł do sprzedaży we wrześniu 2002 roku. W tym roku wprowadziliśmy Saaba 9-3 kabriolet. A w lecie 2004 roku na rynek północnoamerykański trafi Saab 9-2 z napędem na cztery koła (AWD).

Źródło: Saab
REKLAMA