Trzecia generacja Saaba 9-3 w 2012 roku

Trzecia generacja Saaba 9-3 w 2012 roku13.10.2010
Jak podaje brytyjski serwis internetowy Autocar, trzecia generacja Saaba 9-3 ma zadebiutować podczas salonu motoryzacyjnego w Paryżu w 2012 roku. Podobno ostateczny wygląd nadwozia nowego Saaba został już zatwierdzony, ...

...a Jason Castriota, nowy szef projektantów marki, właśnie kończy „dopieszczanie” wyglądu reflektorów tego pojazdu.

Saab 9-3 w wersji na rok 2012 będzie odznaczał się nieco mniej stonowaną stylistyką w porównaniu z poprzednią generacją i będzie nieco od niej szerszy, przy czym jego długość nie będzie przekraczać 4,7 m.

Nowy Saab będzie dysponować elektrycznym napędem na wszystkie koła. Jednostka napędowa powstała przy współpracy z producentem z USA – American Axle i ma zużywać o 10% mniej paliwa niż silniki w modelu 9-3 z napędem na jedną oś. Jeden z wariantów Saaba 9-3 ma także korzystać z 1,6-litrowej jednostki benzynowej turbo zapożyczonej od BMW – takiej samej, jaka obecnie pracuje pod maską MINI Coopera. Trzecia generacja Saaba 9-3 będzie także dostępna z silnikami diesla, jednak producent nie podał jeszcze żadnych szczegółów.

Produkcja nowej odsłony modelu ma rozpocząć się w październiku 2012 roku – fabryka w Trollhättan na pewno dostarczać będzie Saabów 9-3 w wariancie nadwoziowym: hatchback i kabriolet. Nie wiadomo jeszcze, czy pojawi się on jako sedan i kombi.

Źródło: Autocar, opracowanie: BM