Saab na Los Angeles Auto Show

Saab na Los Angeles Auto Show16.11.2010
Los Angeles Auto Show zaczyna się już jutro, a Saab przygotował dla amerykańskich widzów kilka niespodzianek. W "Mieście Aniołów" swoją światową premierę będzie mięć pierwszy crossover marki Saab o nazwie 9-4X, producent pokaże też ...

...prototyp pojazdu elektrycznego 9-3 e-Power. Saab 9-4X wejdzie do sprzedaży w USA maju przyszłego roku, ale po raz pierwszy publicznie będzie go można zobaczyć właśnie na wystawie w Los Angeles.

Saab na Los Angeles Auto Show 1Producent ma nadzieję, że model 9-4X pozwoli mu na dłużej zagościć w rozwijającym się segmencie luksusowych crossoverów średniej wielkości.

Więcej szczegółów na temat Saaba 9-4X znaleźć można tutaj.

Na tym samym stoisku wystawowym zobaczyć będzie można także pierwszy pojazd elektryczny Saaba – 9-3 ePower. Europejczycy mieli okazję przyjrzeć się mu podczas tegorocznej wystawy motoryzacyjnej w Paryżu. To pierwszy egzemplarz z floty 70 prototypów, które w przyszłym roku przejdą intensywne testy drogowe w Szwecji.

9-3 ePower to kombi wyposażone w silnik elektryczny o mocy 184 KM i zasięgu około 200 km. Pojazd rozpędza się z miejsca do 100 km/h w 8,5 s. i osiąga prędkość maksymalną 150 km/h. Litowo-jonowe baterie umieszczono pod podłogą w miejscu zbiornika paliwa i układu wydechowego.

W Los Angeles miłośnicy Saabów będą mogli także obejrzeć najnowszą odsłonę sedana 9-5 w różnych wariantach, w tym z silnikiem BioPower o mocy 200 KM.

Źródło: Saab, opracowanie: BM