Pierwszy Saab 9-4X zjeżdża z linii produkcyjnej

Pierwszy Saab 9-4X zjeżdża z linii produkcyjnej15.02.2011
Pierwszy crossover Saab 9-4X zjechał właśnie z linii produkcyjnej w fabryce Ramos Arizpe w Meksyku. Prezes i dyrektor zarządzający Saab Automobile Jan Ake Jonsson był na miejscu, by obserwować rozpoczęcie regularnej produkcji ...

...nowego modelu, zaledwie trzy miesiące po tym, jak 9-4X został oficjalnie zaprezentowany publiczności w listopadzie 2010 podczas Los Angeles Auto Show. Jonssonowi towarzyszył dyrektor wykonawczy ds. oferty samochodowej, Anders Svensson i menadżer tego produktu, Mikael Jacobsson.

Pierwszy Saab 9-4X zjeżdża z linii produkcyjnej 1 Pierwszy pojazd z nadwoziem o numerze 00001 to model polakierowany na odcień metalicznej bieli i wyposażony w silnik turbo 2.8 V6. Będzie używany podczas jazd testowych dla przedstawicieli mediów w Stanach Zjednoczonych, zanim zostanie przewieziony do Szwecji, gdzie stanie się eksponatem w muzeum firmowym Saaba.

To wielki dzień dla Saaba, powiedział Jonsson. Pojawienie się 9-4X to kolejny ważny krok do realizacji naszego planu biznesowego. Ten sportowy i wyróżniający się pośród innych produkt istotnie zwiększy atrakcyjność naszej marki i da nam dostęp do ważnego nowego segmentu pojazdów, który wciąż się rozwija, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych.

Model 9-4X jest wyposażony w zaawansowany napęd na wszystkie koła XWD i system adaptacyjnej regulacji zawieszenia. W salonach sprzedaży w USA znajdzie się w maju tego roku, a do Europy i na inne rynki zawita w sierpniu.

Źródło: Saab, opracowanie: BM