Europejska premiera nowego pickupa SsangYong Musso Grand w Genewie

Europejska premiera nowego pickupa SsangYong Musso Grand w Genewie07.03.2019
Podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie zaprezentowano zupełnie nowy model pickupa SsangYong Musso Grand.

Wchodzący na szybko rozwijający się i wysoce konkurencyjny rynek samochodów SUT (sport utility truck) i pickupów nowe Musso Grand jest niezwykle udanym, wielofunkcyjnym pojazdem reprezentującym tradycyjne wartości SsangYonga – wszechstronne wyposażenie i atrakcyjną cenę.

Jako wiodący i jedyny w Korei producent SUV-ów oraz pojazdów o napędzie 4x4 SsangYong zdecydował się odświeżyć całą swoją ofertę. Ostatnio firma ukończyła linię modeli SUV prezentując zupełnie nowy model flagowy Rextona w 2017 roku oraz SUT-a Musso w 2018 r.

SsangYong Musso Grand
SsangYong Musso Grand

Po premierze Musso SsangYong wprowadza obecnie wydłużony model pickupa Musso Grand. Zaprojektowany tak, aby przewozić pasażerów komfortowo, a ładunek bezpiecznie, pojazd łączy pięcioosobową kabinę podwójną z o wiele większą powierzchnią ładunkową. Takie połączenie ciężarówki sportowo-użytkowej i samochodu osobowego oznacza, że Musso Grand oferuje styl, osiągi i wygodę kierowcy i jego rodzinie czy współpracownikom, jak również dużą wszechstronność w odniesieniu do zabieranego ładunku.

Musso Grand napędzany jest tym samym silnikiem e-XDi220, który znaleźć można w Rextonie i Musso. Zapewnia on moc maksymalną 181 KM przy 4000 obr./min. i maksymalny moment obrotowy 400 Nm w przedziale 1400-2800 obr./min. W zestawie dostępne są dwie skrzynie biegów do wyboru: 6-biegowa ręczna lub 6-biegowa automatyczna AISIN, które zapewniają wyjątkową wydajność i trwałość.

Poziomy wyposażenia są niezwykle wszechstronne i zawierają takie funkcje bezpieczeństwa jak asystenta zmiany pasa ruchu, alarm informujący o prostopadłym ruchu z tyłu oraz wykrywanie martwego punktu – wszystko w celu zapobiegania wypadkom.

SsangYong Musso Grand
SsangYong Musso Grand

Także wewnątrz Musso Grand jest dobrze wyposażony w porównaniu z innymi SUT-ami i pickupami. Dodatkowo kabina zapewnia doskonałą przestrzeń dla ramion i nóg, a fotele obszyte są luksusową i komfortową skórą Nappa. Samochód wyposażony jest również w najnowocześniejszy system informacyjno-rozrywkowy, który zawiera 9,2-calowy ekran HD, Apple CarPlay, Android Auto, przesyłanie obrazu z telefonu przy pomocy wi-fi oraz łączność Bluetooth.

Wkrótce po swoim europejskim debiucie podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie Musso Grand trafi do sprzedaży w Europie i na całym świecie.

Źródło: SsangYong