Oficjalna premiera Torresa EVX na Poznań Motor Show

Oficjalna premiera Torresa EVX na Poznań Motor Show25.02.2024
Nowa, w pełni elektryczna wersja Torresa zostanie zaprezentowana na stoisku SsangYong w trakcie tegorocznej edycji Poznań Motor Show.

SsangYong to koreański producent samochodów terenowych i SUV-ów z silnikami o dużej mocy i napędem 4x4, które zostały stworzone, by pokonywać trudne warunki drogowe Półwyspu Koreańskiego, gdzie ponad 77% powierzchni kraju zajmują góry. Made in Korea. SsangYong to 70-letnie doświadczenie w konstrukcji samochodów terenowych. SsangYong to zaproszenie do przygody, do odkrywania nieznanego.

SsangYong Torres EVX 2024

W pełni elektryczny Torres EVX na Poznań Motor Show 2024

Torres EVX to przestronny SUV o długości 4,7m, którego premiera odbędzie się podczas tegorocznej edycji Poznań Motor Show. Za sprawą nowoczesnego akumulatora LFP (litowo-żelazowo-fosforow) o pojemności 73,4kWh łączy w sobie zasięg wynoszący do 462km (wg normy WLTP), na którą Producent udziela 10-letniej gwarancji z limitem do 1 miliona kilometrów.

Warto zauważyć, że EVX nie przypomina swego imiennika wyposażonego w silnik spalinowy - charakterystyczny przed ni pas, z wąskimi reflektorami i sześcioma, podświetlanymi listwami poprzecznymi prezentuje nową sztukę projektowania marki, podobnie jak wnętrz z nowym układem dużych ekranów i minimalistycznie narysowanym wnętrzem.

SsangYong Torres EVX 2024

Pierwsze samochody trafią do polskich Dealerów już wiosną tego roku.

To nie pierwszy raz, kiedy premierowy pokaz SsangYong uświetni najważniejsze wydarzenie motoryzacyjne w Europie Środkowo-Wschodniej. W przeszłości w trakcie Poznań Motor Show SsangYong prezentował takie modele, jak Korando e-Motion, czy spalinową wersję Torresa.

Poznań Motor Show odbędzie się w dniach od 4 do 7 kwietnia na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Źródło: Poznań Motor Show