MotoNews.pl

Europejska premiera nowego SsangYonga Korando w Genewie

05 marca 2019

SsangYong-Korando-2019 6

SsangYong wprowadza na rynek zupełnie nowy model Korando – opracowany na podstawie samochodu koncepcyjnego SIV-2, po raz pierwszy zaprezentowanego w Genewie w 2016 r. Do sprzedaży w Europie nowy pojazd trafi w połowie 2019 r. W następnej kolejności na rynek trafi model o napędzie w pełni elektrycznym, oparty na koncepcie e-SIV.

Najnowsza generacja Korando w Genewie

Nowy Korando to kolejny krok na drodze zmiany konsekwentnie realizowanej przez SsangYonga, a przejawiającej się w nowoczesnym wyglądzie, najwyższej klasy technologiach, najnowszych systemach bezpieczeństwa oraz nowych opcjach napędowych, w tym elektrycznych.

Ta ewolucja w filozofii produktu po raz pierwszy dała o sobie znać przy okazji premiery Tivoli, a następnie XLV, Rextona oraz pick-upa Musso. Każdy z tych modeli spotkał się z pozytywnym przyjęciem klientów a także mediów, które chwalą ewolucję marki.

Nasz najnowszy pojazd jest kolejnym krokiem na tej drodze. Wierzymy, że będzie w stanie z sukcesem konkurować z każdym innym autem głównego nurtu SUV-ów w segmencie C, a ceną zwycięży z pewnością.

Podstawowe elementy wyróżniające nowy model SsangYong Korando

Forma i funkcja – współczesna stylistyka i czysta funkcjonalność

 • Zupełnie nowa i wyróżniająca się stylistyka zewnętrzna
 • Współczesny i bardzo praktyczny
 • Dłuższy, szerszy, niższy i z większym rozstawem osi niż poprzedni Korando
 • Przestronny – więcej przestrzeni nad głową oraz w miejsca z tyłu niż u konkurencji
 • Zaawansowane technologicznie wyposażenie wnętrza
 • Przyjazny dla kierowcy

Wysoki poziom bezpieczeństwa

 • Siedem poduszek powietrznych, m.in. poduszka chroniąca kolana kierowcy
 • Zaawansowane systemy wspierania kierowcy i bezpieczeństwa (ADAS)
 • Zaawansowany system hamowania awaryjnego (AEBS) z kamerą i radarem
 • Asystent jazdy w pasie ruchu
 • Alarm informujący o ruchu pojazdu z przodu (FVSA)
 • Asystent świateł drogowych
 • Alarm informujący o niebezpiecznej bliskości obiektów (SDA)
 • Alarm wykrywający nieuwagę kierowcy
 • Inteligentny adaptacyjny tempomat (IACC)
 • Wykrywanie martwego pola oraz alarm informujący o ruchu prostopadłym z tyłu z automatyczną aktywacją hamulców

Łączność i technologia

 • Apple CarPlay
 • Google Android Auto
 • System nawigacji podłączony do zestawu wskaźników
 • Swobodna personalizacja komunikatów graficznych, tekstowych i dźwiękowych, zgodnie z preferencjami kierowcy

Moc napędu

 • Nowy 1,5-litrowy silnik benzynowy GDI-turbo
 • 1,6-litrowy silnik wysokoprężny
 • planowana wersja o napędzie elektrycznym

Dziedzictwo i wartość

 • Nowe Korando inspirację czerpie z bogatych doświadczeń SsangYonga w produkcji SUV-ów oraz produkcji pojazdów z napędem 4×4, gromadzonych od ponad 60 lat
 • Bogate wyposażenie
 • Konkurencyjna cena od momentu premiery
 • Konkurencyjna oferta gwarancyjna

W roku 2019 przywita nas całkowicie odświeżony Korando: z nowym wyglądem zewnętrznym, ulepszoną jakością i przestronnym wnętrzem, jeszcze bardziej rozbudowanymi systemami wspierania kierowcy, bezpieczeństwa pasażerów oraz z systemami łączności najwyższej klasy.

Nowy wygląd samochodu oddaje w pełni jego solidny charakter, który przejawia się m.in. w wyróżniającej się nowej maskownicy oraz przednich reflektorach.

Samochód trafi niedługo do sprzedaży w Korei, a w Europie – w połowie 2019 roku

Nowy SUV Korando zaprojektowany został z myślą o młodych rodzinach prowadzących aktywne życie i spodoba się osobom oczekującym od samochodu, że poradzi sobie z wymaganiami stawianymi przez życie rodzinne. Nowy model oferuje wyjątkowo dużo miejsca dla dorastających dzieci oraz mnóstwo przestrzeni bagażowej dla sprzętu rekreacyjnego oraz przedmiotów codziennego użytku.

Forma i funkcja – współczesna stylistyka i czysta funkcjonalność

Choć w samochodzie zastosowano zupełnie nową i wyróżniającą się stylistykę nadwozia, wygląd przodu oparty jest na tradycyjnym stylu SsangYonga, podkreślonym jednak przez silnie zaznaczone linie boczne.

Mimo że ten nowoczesny wygląd apelować ma do młodszego konsumenta, samochód zachowuje swoją praktyczność wymaganą przez współczesne rodziny.

Korando jest teraz dłuższe i szersze niż jego poprzednik, ma też dłuższy rozstaw osi. Samochód liczy sobie 4 450 mm długości, 1 870 mm szerokości i 1 620 mm wysokości, a rozstaw osi został wydłużony do 2 675 mm, co poprawia komfort jazdy. Przestrzeń bagażowa liczy sobie od 551 litrów przy wszystkich fotelach rozłożonych do 1 248 litrów przy tylnych fotelach złożonych.

Przestronne i nowoczesne wnętrze pojazdu zapewnia więcej przestrzeni nad głową oraz w tylnym rzędzie niż samochody konkurencji. Duży nacisk położono na komfort kierowcy, oddając mu do dyspozycji takie funkcje, jak inteligentny system audio z 8-calowym wyświetlaczem i system podwójnej nawigacji z 10-calowym kolorowym wyświetlaczem LCD pomiędzy wskazówkami zegarów, zapewniający pełnię niezbędnych informacji. Fotel kierowcy regulowany jest w czterech kierunkach ze wsparciem odcinka lędźwiowego. Także pasażerowie skorzystają z takich funkcji, jak podświetlenie kabiny o zmiennym kolorze i natężeniu światła oraz drzwi zachodzące na progi, co pomaga unikać brudzenia ubrań podczas wchodzenia i wychodzenia z auta. Dodatkowo inteligentna klapa bagażnika pozwala otwierać ją bez użycia rąk.

Wysoki poziom bezpieczeństwa

Dzięki zastosowaniu wszechstronnego zestawu opartych na najnowszych technologiach biernych i czynnych systemów wspomagania oraz zestawu 7 poduszek powietrznych (w tym poduszki chroniącej kolana kierowcy) Korando będzie jednym z najbezpieczniejszych samochodów w swojej klasie.

Zaawansowany asystent wspierania kierowcy oraz systemy bezpieczeństwa zastosowane w Korando zawierają zaawansowany system hamowania awaryjnego (AEBS) wspierany przez kamerę oraz radar, asystenta jazdy w pasie ruchu, alarm informujący o pojeździe z przodu, alarmy informujące o bezpiecznym dystansie oraz o nieuwadze kierowcy, inteligentny adaptacyjny tempomat oraz asystenta świateł drogowych. Samochód wyposażony jest także w wykrywanie martwego pola, asystenta jazdy w pasie ruchu oraz alarm informujący o prostopadłym ruchu z tyłu z automatyczną aktywacją hamulców zintegrowaną z wszystkimi tymi trzema systemami.

Łączność i technologia

Dzięki bardzo nowoczesnemu wnętrzu oraz szerokiemu i łatwo dostępnemu panelowi sterowania nowe Korando obfituje w najnowsze technologie łączności, takie jak Apple CarPlay, Google Android Auto, czy system nawigacji satelitarnej Tom Tom, który wyświetlany jest na ekranie oraz zestawie wskaźników dla większego bezpieczeństwa.

Moc napędu

Samochód w momencie premiery będzie wyposażony w jeden z dwóch silników spełniających normy euro 6: zupełnie nowy 1,5-litrowy silnik benzynowy GDI-turbo, lub 1,6-litrowy silnik wysokoprężny. W przyszłości planowany jest także model o napędzie wyłącznie elektrycznym.

Silnik benzynowy GDI-turbo ma pojemność 1 497 cm3 i zapewnia moc maksymalną 163 KM przy 5 500 obr./min oraz maksymalny moment obrotowy w wysokości 280 Nm przy 1 500 – 4 500 obr./min.

Wysoce wydajny, mocny i czysty silnik wysokoprężny ma pojemność 1 597 cm3, zapewnia moc maksymalną 136 KM przy 4 000 obr./min. oraz maksymalny moment obrotowy w wysokości 324 Nm przy 1 500 obr./min. dla modelu z automatyczną skrzynią biegów.

Model z silnikiem Diesla i automatyczną skrzynią biegów oferować będzie imponującą 2-tonową zdolność holowania, zaś pozostałe wersje – 1,5-tonową. Oba silniki mogą być wyposażone w automatyczny system start/stop dla modeli z napędem na dwa koła oraz 6-biegowe skrzynie biegów: manualną i automatyczną AISIN.

Dziedzictwo i wartość

SsangYong produkuje SUV-y oraz pojazdy z napędem 4×4 już od 60 lat. Zgromadzone w ten sposób doświadczenie firmy jest doskonale widoczne w Korando.

Korzystając z nowego i współczesnego języka projektowego, który po raz pierwszy zastosowany został w Tivoli, nowe Korando pochwalić się może zupełnie nowym wyglądem, dostosowanym do współczesnych trendów. Jednocześnie samochód ten czerpie z doświadczeń firmy w tworzeniu dobrze zaprojektowanych, solidnych i niezawodnych pojazdów.

Jak przystało na firmę z takim doświadczeniem, nowy model wyposażony został w szeroki wachlarz urządzeń, które większość pozostałych marek zapewnia jedynie jako płatne opcje. Cena nowego Korando będzie już w dniu premiery bardzo konkurencyjna, a w pakiecie znajdzie się też atrakcyjna gwarancja.

Zdjęcia: SsangYong