REKLAMA

Royal Crown Motors dystrybutorem Bugatti

Royal Crown Motors dystrybutorem Bugatti15.11.2006
Royal Crown Motors, dystrybutor ekskluzywnych marek samochodowych Bentley i Rolls Royce, będący częścią grupy Bergé Automoción – właściciela SsangYong w Polsce, został mianowany oficjalnym dystrybutorem marki Bugatti na terenie Hiszpanii i Portugalii ...

Royal Crown Motors, dystrybutor ekskluzywnych marek samochodowych Bentley i Rolls Royce, będący częścią grupy Bergé Automoción – właściciela SsangYong w Polsce, został mianowany oficjalnym dystrybutorem marki Bugatti na terenie Hiszpanii i Portugalii, poinformował Eduardo Aranguren – Dyrektor Komunikacji w Bergé Automoción, podczas otwarcia nowych obiektów spółki w Madrycie.

Royal Crown Motors dystrybutorem Bugatti 1 Bugatti jest trzecią marką dystrybuowaną przez spółkę Royal Crown Motors, która od momentu rozpoczęcia swojej działalności w 1996 sprzedała prawie 350 samochodów marek Bentley i Rolls Royce.

Royal Crown Motors jeszcze w tym roku planuje sprzedać około 70 samochodów obu luksusowych marek na terenie Hiszpanii i rozpocząć sprzedaż nowego modelu Bugatti Veyron 16.4. Do tej pory na całym świecie sprzedano 30 sztuk Bugatti Veyron 16.4, którego całkowita produkcja nie przekroczy 300 sztuk.

Bugatti Veyron 16.4 ma moc 1 000 koni, 16 cylindrów i osiąga prędkość do 400 km/h. Ten model będzie kosztował 1,1 miliona euro bez podatków. Jak powiedział Aranguren podczas otwarcia nowych obiektów handlowych Firmy Bergé Automoción w Madrycie, "pojawienie się nowego modelu Bugatti w naszej ofercie jest odpowiedzią na coraz większe zainteresowanie klientów kultowymi i sławnymi markami, które zapisały się złotymi zgłoskami w historii motoryzacji". Równocześnie Aranguren podkreślił, że intencją spółki jest zachowanie pierwotnych cech Bentley’a i silna kastomizacja Rolls Royce’a, dzięki czemu każdy sprzedawany egzemplarz tej marki jest inny.

Ssangyong Poland Sp. z o.o. jest wyłącznym dystrybutorem samochodów marki Ssangyong na Polskę. Spółka powstała w lipcu 2005 roku, a jej większościowym udziałowcem jest firma Bergé Automoción, będąca właścicielem 22 marek na świecie. Od października 2005 r. auta Ssangyong są sprzedawane w Polsce poprzez sieć 16 stacji dilerskich: w Warszawie, Białymstoku, Elblągu, Gdańsku, Łodzi, Wrocławiu, Bielsku-Białej, Krakowie, Katowicach, Kielcach, Krośnie, Lublinie, Inowrocławiu, Częstochowie, Poznaniu, Krośnie i Szczecinie.

Południowokoreański koncern Ssangyong Motor to jeden z najszybciej rozwijających się producentów samochodów w Azji. Firma specjalizuje się w produkcji aut z segmentu SUV (Sport Utility Vehicles), RV (Recreational Vehicles) i MPV (Multi Purpose Vehicles). Marka Ssangyong funkcjonuje od 1954 roku. W 1986 roku grupa Ssangyong przejęła wytwórnię pojazdów terenowych Keohwa Motors. W 1991 roku Ssangyong Motor Company podpisała strategiczne porozumienie z Mercedes-Benz AG, dzięki któremu Ssangyong korzysta z technologii opracowanych przez inżynierów Mercedesa. W 1997 roku Ssangyong Motor uzyskał certyfikat jakości ISO:9001 jako pierwszy koreański producent samochodów.

Źródło: Ssangyong Poland
REKLAMA