REKLAMA

Nowy dealer marki SsangYong w Gdańsku

Nowy dealer marki SsangYong w Gdańsku15.01.2007
Ssangyong Poland otworzył w Gdańsku nowy punkt dealerski. Właścicielem punktu jest Michał Postek. Stacja mieści się w Gdańsku przy Al. Grunwaldzkiej 223. Oficjalne otwarcie odbyło się 19 grudnia 2006 r ...

Ssangyong Poland otworzył w Gdańsku nowy punkt dealerski. Właścicielem punktu jest Michał Postek. Stacja mieści się w Gdańsku przy Al. Grunwaldzkiej 223. Oficjalne otwarcie odbyło się 19 grudnia 2006 r.

Punkt dealerski Ssangyong Poland: Ssangyong Auto – Postek , Al. Grunwaldzka 223, 80-266 Gdańsk

***
Ssangyong Poland Sp. z o.o. jest wyłącznym dystrybutorem samochodów marki Ssangyong na Polskę. Spółka powstała w lipcu 2005 roku, a jej większościowym udziałowcem jest firma Berge Automocion. Od października 2005 r. auta Ssangyong są sprzedawane w Polsce poprzez sieć 17 stacji dilerskich.

Nowy dealer marki SsangYong w Gdańsku 1 Południowokoreański koncern Ssangyong Motor to jeden z najszybciej rozwijających się producentów samochodów w Azji. Firma specjalizuje się w produkcji aut z segmentu SUV (Sport Utility Vehicles), RV (Recreational Vehicles) i MPV (Multi Purpose Vehicles). Marka Ssangyong funkcjonuje od 1954 roku. W 1986 roku grupa Ssangyong przejęła wytwórnię pojazdów terenowych Keohwa Motors. W 1991 roku Ssangyong Motor Company podpisała strategiczne porozumienie z Mercedes-Benz AG, dzięki któremu Ssangyong korzysta z technologii opracowanych przez inżynierów Mercedesa. W 1997 roku Ssangyong Motor uzyskał certyfikat jakości ISO:9001 jako pierwszy koreański producent samochodów.

Źródło: SsangYong
REKLAMA