REKLAMA

Brzydkie kaczątko, czyli transformacja SsangYonga

Brzydkie kaczątko, czyli transformacja SsangYonga23.04.2007
Auto tworzone pod kryptonimem Wz zastąpi flagowy model Chairman. Samochód nie będzie jednak posiadał cech typowych dla innych modeli w gamie SsangYong, takich jak Rodius czy Kyron. To zupełnie nowa koncepcja stylistyczna ...

Czy ładniejsza? Z pewnością przywodząca na myśl linie Lexusa LS, który zdecydowanie może się podobać. Elegancki koncept jest zapowiedzią przyszłej linii stylistycznej wszystkich modeli marki. Wygląd to jednak nie wszystko. Samochód będzie wyposażony w ultra-nowoczesne gadżety, które do tej pory stosowane były jedynie w samochodach z górnej półki. Na wyposażeniu znajdzie się tempomat sterowany radarem, system ostrzegający o zboczeniu z pasa ruchu czy zaawansowane czujniki parkowania. We wnętrzu postawiono na minimalizm. Nie ma tu zbyt wiele przełączników, a charakterystycznym elementem jest płaska podłoga. Elementy te nie mają jednak większych szans na przeniesienie do produkcji seryjnej z powodu zbyt dużych kosztów.

Samochód trafi do koreańskich salonów sprzedaży w przyszłym roku. Na razie nie wiadomo, czy auto będzie oferowane również w Europie.

Źródło: Auto Express, Informacja MotoTarget
REKLAMA