REKLAMA

Interesujący pomysł na model Ssangyonga

Interesujący pomysł na model Ssangyonga03.10.2007
Przyzwyczailiśmy się już do tego, że firmy tuningowe podrasowują samochody należące do najbardziej ekskluzywnych, eleganckich lub sportowych marek. A co by było gdyby w ręce zdolnych rzemieślników trafił Rexton firmy Ssangyong?

Interesujący pomysł na model Ssangyonga 1Włoski Intercar postanowił odpowiedzieć na to pytanie i wziął Rextona na swój warsztat. Firma powstała w 1993 roku w Modenie, tuż pod bokiem takich gigantów, jak Ferrari czy Maserati, jednak sławę zyskała głównie przerabiając samochody kempingowe.

Teraz Intercar postanowił sprawdzić się w roli firmy tuningowej i stworzył RX400PK- pickupa opartego o SUVa SSangyonga – model Rexton. Mierzy 615 cm, przy czym jego "paka" ma długość 230 cm, dzięki czemu można na niej zmieścić skuter, motocykl, czy inne przedmioty o podobnej wielkości.

Trzeba przyznać, że łagodnie zaokrąglone kształty nadwozia są bardzo przyjemne dla oka i niezbyt przypominają oryginał, a całość nasuwa niejakie skojarzenia z autem koncepcyjnym LUV Concept zaprezentowanym przez EDAG na salonie genewskim w tym roku.

Źródło: fot. Intercar
REKLAMA