REKLAMA

Model koncepcyjny Ssangyong Wz

Model koncepcyjny Ssangyong Wz03.10.2007
"Model koncepcyjny Wz, zaprezentowany na branżowej wystawie we Frankfurcie we wrześniu bieżącego roku wyznacza nowe trendy i wdraża nowe idee w firmie SsangYong Motor Company" - jak twierdzą przedstawiciele koncernu.

Model koncepcyjny Ssangyong Wz 1"Po bardzo dobrym przyjęciu modelu Wz przez rynek motoryzacyjny i media, firma rozważa wprowadzenie modelu do seryjnej produkcji już w 2009 , a nie jak wcześniej planowano, w 2011 roku. Ssangyong pragnie rozszerzyć swoją ofertę modelową, która dotychczas składała się głównie z samochodów klasy SUV, o zaawansowany technologicznie samochód osobowy. Model WZ będzie pełnił funkcję pomostu pomiędzy obecną i przyszłą ofertą modelową firmy." – powiedział Dyrektor Generalny Ssangyong Poland, Stefan Kuźmiński.

WZ jest połączeniem sportowego sedana, produkowanej obecnie eleganckiej limuzyny Chairman oraz typowego dla Ssangyonga układu napędowego na cztery koła. Sylwetka Wz nawiązuje swą stylistyką do dynamicznego, sportowego coupe. Wyższa linia i szersza powierzchnia zderzaka przedniego dodaje mu zmysłowej stabilności, podczas gdy innowacyjny szklany dach, agresywne reflektory przednie i tylne oraz eleganckie i charakterystyczne detale, wyznaczają nowe trendy w stylistyce samochodów marki Ssangyong.

Model koncepcyjny Ssangyong Wz 2 Wnętrze zostało zaprojektowane tak, aby było jak najbardziej funkcjonalne i przyjazne dla kierowcy. Odseparowana, od poziomej deski rozdzielczej, konsola centralna jest prosta w formie, czytelna, funkcjonalna i przyjazna dla użytkowników. Został tu umieszczony ekran dotykowy i monitor. Podzielone przez nią siedzenia tylne zapewniają pasażerom rozległą przestrzeń, która pozwala na swobodne ruchy i zajęcie wygodnej pozycji podczas podróży. Szklany dach stwarza wrażenie bardziej rozległego, wygodnego i przestronnego wnętrza.

Futurystyczny styl i elegancja modelu Wz zostały wzmocnione przez sześciocylindrowy (V6) silnik widlasty, o pojemności 3,6 litra, z bezpośrednim wtryskiem paliwa (GDi), podwójną sprężarką, rozwijający moc 365 KM i maksymalny moment obrotowy 490 Nm. 7-stopniowa, automatyczna skrzynia biegów posiada również możliwość manualnej zmiany przełożeń.

Dodatkowo model koncepcyjny Wz został wyposażony w najwyższej klasy systemy bezpieczeństwa, wśród których wyróżnić można:

Model koncepcyjny Ssangyong Wz 3system identyfikujący pas ruchu (LDWS), elektroniczne, samopoziomujące się pneumatyczne zawieszenie (EAS), elektryczny hamulec ręczny (EPB), system monitorujący ciśnienie powietrza w oponach (TPMS), stały napęd na cztery koła (AWD), oferujący najlepsze prowadzenie pojazdu bez względu na stan nawierzchni, aktywny tempomat (ACC), który pomaga utrzymać właściwy dystans od samochodu znajdującego się z przodu. Kolejnym systemem, jest system monitorowania otoczenia pojazdu (aktywne czujniki parkowania połączone z kamerą obejmujące swoim zasięgiem przód, tył oraz boki samochodu).

Dla koncernu Ssangyong WZ jest eksperymentalnym, luksusowym sedanem, który powiększy i zróżnicuje gamę modelową oferowaną przez Ssangyong, zorientowaną dotychczas głównie na samochody klasy SUV.

Model koncepcyjny Ssangyong Wz 4 Specyfikacja modelu Wz
Zewnetrzna długość całkowita (mm): 5080
Zewnętrzna szerokość całkowita (mm):1866
Zewnętrzna wysokość maksymalna (mm):1465
Rozstaw osi (mm): 2940
Silnik: typ V6 GDi (benzyna z bezpośrednim wtryskiem paliwa) , podwójna sprężarka
Pojemność silnika (cm3): 3600
Maks. moc silnika (KM): 365
Maks. moment obrotowy (Nm): 490
Układ napędowy: AWD
Skrzynia biegów: 7-biegowa ,automatyczna skrzynia biegów z możliwością manualnej zmiany biegów
Koła i opony: 20", 245/40R20

Źródło: Ssangyong Poland
REKLAMA